Робоча система мембранного насоса має самовсмоктуючий тип. Установка, як правило, оснащується пневматичним приводом, який швидко і якісно відкачує абразивні, лакофарбові речовини, здатний працювати з агресивними і неагресивними середовищами. Мембранні насоси можуть мати низьку і середню продуктивність. Деякі мембранні насоси здатні створювати високий вакуум в системі. Установки даного типу використовуються в нафтогазовій, будівельній, хімічній і харчовій промисловості.
Швидкість відкачування неагресивних газів залежить від обсягу камери і потужності пневмоприводу, яким оснащується мембранний насос. Чим більше діафрагма, тим більше камера, а значить, і швидкодія установки буде зростати. Завдяки тому, що система абсолютно безпечна і не здатна вибухнути ні за яких умов, її можна використовувати в будь-яких приміщеннях і для різних цілей. Щоб система не перегрівалася, її оснащують системою охолодження, яка представлена темлообмінніком.
Пневмопривід діафрагменного насоса перекачує робочу рідину шляхом роботи діафрагми, яка витісняє її. Спочатку він впливає на діафрагму з одного боку, потім з іншого. В ході його роботи відбувається почергове виштовхування і всмоктування робочої рідини. Для зміни настройки швидкодії використовується гідророзподільник.
Одним з основних елементів насосів даного типу є мембранний клапан. Він складається з сідла, гнучких пластин, кілець ущільнювачів. Гнучкі пластини конструюються в корпус установки. Для з’єднання обох частин використовується загальний вал. Застосування установок з діафрагмою знаходиться на різних підприємствах. Крім цього ними активно користуються дослідні лабораторії. Завдяки тому, що мембранні насоси можуть виконувати різні завдання, вони і є настільки популярними. Продуктивність не важлива для лабораторій, оскільки там для процесів береться невелика кількість матеріалів.
За допомогою мембранного обладнання обробляється невелика кількість рідких і газоподібних речовин. Нерідко вони зустрічаються і на промислових заводах, але в цьому випадку їх габарити набагато солідніше. Продуктивність установок в цьому випадку також набагато вище. Найчастіше з використанням насосів проводиться перекачування різного роду рідин між двома ємностями.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Різновиди мембранні насосів
Існує багато різновидів мембранних насосів, оскільки вони можуть застосовуватися в сферах різного типу. Рідкі лакофарбові речовини, матеріали, що використовуються у сільськогосподарській промисловості, керамічні складові можуть перекачуватися за допомогою насосів з алюмінієвим корпусом. Щоб установка витримувала відповідне навантаження, вони повинні мати діафрагму з якісної гумою.
Деякі установки виробляються спеціально для роботи з агресивними газами та іншими і матеріалами, які негативно вплинути на звичайні мембранні насоси. Їх корпус виготовляється з високоміцного і стійкого алюмінію, а матеріал мембрани частково виготовлений з тефлону.
За допомогою мембранних насосів високого тиску можна перекачувати холодну, гарячу рідину в різних системах, а також транспортувати інші суміші. Нерідко установки даного типу збільшують тиск в системах водопостачання, підживлюють котли, використовуються індустріальними циркуляційними системами, пожежними системами, а також є складовими частинами установок для мийки і зрошення. Вони можуть перекачувати агресивні і токсичні речовини. Такі насоси можна використовувати тільки у вибухобезпечних приміщеннях.