Що таке геотекстиль – короткий огляд

Геотекстиль – це таке покриття (полотно), яке стало широко відомо лише за останні десять років. Раніше навіть найдосвідченіші забудовники і домовласники не знали про подібні вироби. Користь від такого матеріалу полягає в ефективному вирішенні багатьох повсякденних проблем. Будівництво на ділянках і їх облаштування помітно спрощуються.

Геотекстиль створюється з різних ниток, і на цю особливість потрібно звертати увагу в першу чергу.

Особливості

Геотекстиль виробляють з безлічі матеріалів, найчастіше це поліефір або поліпропілен. Технологія передбачає застосування тканих або нетканих методів. Суворе дотримання технологічних нормативів дозволяє домогтися відмінних експлуатаційних характеристик і тривалого використання. У торговельній мережі геотекстиль по ГОСТу може бути представлений виробами різного формату – від 200 до 550 см. Довжина рулонів варіюється від 10 до 150 м, товщина і щільність дуже різноманітні.

Незалежно від конкретного типу, цей матеріал відрізняється:

  • чудовою еластичністю;
  • однорідним розподілом навантаження, створюваної насипними речовинами;
  • опірністю до окислення;
  • блокуванням проростання бур’янів.

Пристрій настилів з геотекстилю привабливий і тим, що він пропускає воду. Основні характеристики матеріалу дозволяють використовувати його в будівництві, медицині, аграрній та швейній галузях. Армована речовина виносить набагато більше механічне навантаження, ніж простий варіант. Забезпечується підстраховка навіть під великоваговою тротуарною плиткою, вона точно не буде провалюватися вниз, якщо буде покладено захисний шар. Геотекстиль придатний і для формування підземних водовідводів.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Тканий геотекстиль або геотканина робиться точно так само, як і найпростіша швейна матерія. Переплетення ниток може бути простим або складним, але в будь-якому випадку воно організовується за певною схемою. Навіть просто глянувши на малюнки, утворені волокнами, неважко виявити його специфічний вид.

В якості сировини беруть поліефір або скло. Щоб полотно було якісним, його просочують сумішами.

Коли обробка проведена, текстиль пропускають через особливі каландри. Там нитки частково плавляться, і зовнішня поверхня стає міцнішою.

Нетканий геотекстиль роблять на основі поліефірних і поліпропіленових волокон, таке полотно отримують голкопробивним методом. Робота починається з формування пухких шарів, в які входять волокна різної довжини. Ватний масив ущільнюють зазубреними голками, які переплітають волокна і з’єднують їх. В результаті виходить матеріал, який ефективно пропускає через себе воду.