Що робити, якщо болить вухо

Болить вухо – причини появи, при яких захворюваннях виникає, діагностика і способи лікування.

Біль у вусі може бути викликаний захворюваннями різних відділів органу слуху, розташованих поруч органів, травмами голови, а також може з’являтися внаслідок поширення болю з інших частин тіла. Такий біль викликають запальні, шкірні, неврологічні, стоматологічні, ревматичні, інфекційні патології.

Характер подібного болю не пояснює причину хвороби. Перш за все – потрібно звернутися до лікаря https://inlor.com.ua/specialities/otolaryngology-for-children/. Лікар повинен оцінити результати лабораторних та інструментальних обстежень, щоб уточнити діагноз.

Найчастіше ці болі є наслідком отиту – захворювання зовнішнього, середнього або внутрішнього вуха.

Мастоїдит, артрит скронево-нижньощелепного суглоба, запалення шийних лімфовузлів – ці патології прилеглих органів часто викликають вушну біль.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Вушна біль може виникати через поширення болю по черепно-мозкових нервах. Наприклад, через слухову гілку трійчастого нерва в вуха віддає зубний біль.

Травматичний розрив барабанної перетинки – це причина вушної болю через пошкодження при падіннях, ударах по голові.

Мастоидит, тобто гнійне запалення кісткової тканини соскоподібного відростка скроневої кістки, розташованого за вушною раковиною, – найбільш характерне ускладнення середнього отиту і частий наслідок його неправильного лікування.

Зовнішній отит – це запалення зовнішнього вуха, що складається з вушної раковини, зовнішнього слухового проходу і відокремлює його від середнього вуха барабанної перетинки. Основна ознака хвороби-фурункул-гнійне запалення волосяного мішечка, захоплююче сальну залозу. Іноді фурункули можуть з’явитися після занадто старанної чистки вух, коли на шкірі слухового проходу утворюються мікротравми, через які проникає інфекція.

За барабанною перетинкою починається середній відділ органу слуху. Він являє собою невелике, заповнене повітрям простір в скроневої кістки між зовнішнім слуховим проходом і внутрішнім вухом.

Тут знаходяться три крихітні кісточки: молоточок, ковадло і стремечко. Барабанна перетинка коливається під дією акустичних хвиль. Коливання передаються на кісточки. Через овальне вікно, що розділяє середнє і внутрішнє вухо, стремечко посилає сигнал в рідину, якою заповнено внутрішнє вухо, – перілімфу.

Отит середнього вуха починається як ускладнення не зовнішнього отиту, а ГРЗ, грипу, ангіни.

При цих недугах утворюється надмірна кількість слизу, яка потрапляє в євстахієву трубу. Євстахієва труба з’єднує порожнину середнього вуха з носоглоткою і вирівнює тиск повітря в обох напрямках. Якщо цей орган запалюється, розвивається євстахеїт-частий супутник середнього отиту.

Внутрішній отит також називають лабіринтитом, оскільки внутрішнє вухо через своєрідну форму називається лабіринтом. Його основна функція-проведення звукових хвиль і перетворення їх в електричні імпульси для мозку. Що входить до складу лабіринту равлик відноситься до органу слуху. Дві інші частини-переддень равлики і напівкружні канали – до органу рівноваги.