Самостійна обробка мармурового покриття: корисні поради для якісної роботи

Використання мармуру для декору стає дедалі популярнішим, незважаючи на свою дорогу вартість. Але слід забувати, що навіть цей міцний матеріал вимагає постійного догляду. Зокрема це стосується його полірування.

Цей матеріал по праву вважається одним з найкрасивіших. Часто з його допомогою створювали ідеальні твори і скульптури. Щоб показати всю красу мармуру, потрібно обов’язково застосувати полірування. Це фінішна процедура при роботі з даним матеріалом.

Полірування від Mystoner обов’язково необхідне, так як справжній колір каменю проявляється саме після неї. При обробці підлог, сходів, стін можна так само використовувати спеціальну суміш, яка захистить мармур від впливу зовнішнього середовища – ультрафіолету, води і бруду.

Незважаючи на свою міцність, мармур – крихкий матеріал. Тому з часом на ньому можуть з’явитися тріщини або відколи. Прибрати це допоможе теж полірування.

Мармурові підлоги часто пошкоджуються при чищенні їх хімічними компонентами – кислотою, маслами і тд. Тому таку підлогу не варто чистити занадто часто, і, бажано, простою водою.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Звичайно, є багато засобів захисту цього красивого матеріалу. Часто його обробляють смолою полімерною, яка скріплює всі існуючі тріщини. Але навіть після цього необхідне шліфування мармуру у професіоналів.

Важливо знати, що для зменшення випадків шліфування мармуру, необхідно стежити за чистотою матеріалу.

Робота починається з підготовки потрібних інструментів – шліфувальні матеріали (папір, пемза, машина для полірування), чиста тканина, парафін, дриль, спеціальний клей, віск і пісок.

Зазвичай, при самостійному поліруванні використовують абразивні круги. Вони відмінно підходять для важкодоступних місць. Для прямих ділянок беруть фрези або шліфувальні пристрої (болгарки). Рекомендується перед початком роботи випробувати обраний інструмент в будь-якому невеликому місці, і оцінити отриманий результат.

Коли на деяких ділянках є поглиблення і відколи, перед поліруванням потрібно залити їх спеціальним засобом, або доклеїти частини смолою.

Після підготовчого етапу можна приступати до процесу шліфування. Для цього слід ретельно обробити поверхню пилососом і миючими засобами. Далі зволожити потрібні ділянки наждачним папером, прибрати нерівності. У процесі шліфування рекомендуються використовувати пісок або пемзу, вони допоможуть зробити поверхню рівною.

Далі слідує сам процес полірування. Спочатку повністю очищається поверхня. Порошком сірки і шкірою потрібно добре відполірувати поверхню, а потім нанести на неї парафін. Це додасть блиску матеріалу. Як полірувальні суміші можна також вибрати порошки з міддю, цинком або алюмінієм. Замість шкіри – фетр, повсть, сукно, між шматками яких необхідно помістити металеву пластинку. Полірування мармуру відбувається круговими рухами. Коли на мармуровій поверхні видно відображення найдрібніших деталей, можна сказати, що робота закінчена.