Римські або рулонні штори? Які обрати

Якщо ви хочете бути «на гребені хвилі» в оформленні інтер’єру, то римські або рулонні штори можна взяти до уваги. Обидва види штор практичні, функціональні, варіативні у використанні. Вони чудово поєднуються з традиційними портьєрами, просто монтуються і невибагливі в догляді. Питання зазвичай лише одне: в чому відмінність римських штор від рулонних. Є думка, що єдина різниця полягає в назві. Це не так. Перед нами два самостійних види штор типу «жалюзі».

Римські штори https://vashinterier.ua/catalog/shtory-v-inter-yeri/styl_2/rymski-shtory/. Тканинні драпірування на вікнах від сонця з’явилися в епоху Стародавнього Риму і ввійшли в середину XX століття як римські штори. Перші зразки представляли собою прямокутне полотнище із закріпленими на них кільцями. Через них протягується стрічка для регулювання довжини спадаючої на вікно тканини.

В сучасних шторах удосконалено механізм роботи і розширені дизайнерські рішення. Класична конструкція римської штори включає:

Прямокутне полотно тканини;

Горизонтальні кулиски з виворітного боку ( «кишеньки»);

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Напівтверді / жорсткі стрижні – вставляються в кулиски для формування рівних складок;

Обважнювачі в формі металевої / пластикової планки – вставляється в кишеньку нижнього краю для рівного натягу полотна.

Якісні римські штори виконуються виключно з натуральних тканин. Штора кріпиться на карниз з підйомним механізмом. Управління відбувається за допомогою кордов (шнурів), простягнутих в кріплення полотнища. Простий і надійний механізм рідко ламається, при виході з ладу легко ремонтується. Для важких тканин не застосовується.

Ланцюговий механізм можна було б вважати універсальним управлінням, якби не обмеження по ширині. Він використовується для віконних прорізів шириною до 3,5 метрів. У громадських приміщеннях, приватних будинках, квартирах з комплексною установкою римських штор застосовується автоматичне керування. Система монтується в карниз.

Модельний ряд

«Римська» класика. Це традиційна конструкція зі стрижнями. У піднятому стані складки красиво покладені одна на одну, в розкритому стані штора не утворює складок. Тканина повністю вирівнюється і надійно захищає приміщення від яскравого світла. Прекрасно поєднуються зі звичайними тканинними шторами.

«Провисаючі» складки. Система безкаркасна (немає стрижнів), що дає вільні фалди з провисання при підйомі штори. Вносять в інтер’єр затишок і відчуття розміреності. У розкритому стані це пряме полотно. Дуже ефектні в напіврозкритому стані.

Каскадні штори. Складки зберігаються в розгорнутому стані, при цьому вони утворюють ефектний каскад драпірування. Використовуються щільні тканини або кілька шарів одного матеріалу. Виглядають урочисто і навіть помпезно.

Римські штори перетворять вікно тільки при бездоганному виконанні. При строгості і простоті ліній цього типу жалюзі будь-який промах в конструкції або пошитті буде «різати» очі.

Рулонні штори

Вони ж ролети, вони ж рольштори, вони ж лідери споживчого попиту. Саме рулонні штори вражають багатством асортименту по конструкціях, розміром, матеріалами і текстурою, кольором і функціоналом. Полотно намотується в рулон при закритті, звідси і назва.

Рулон ховається в короб або вільно розміщується в місці кріплення (стіна над вікном, стеля, віконний отвір). Полотно просочується захисним складом, тому рулонні штори зовсім не обтяжливі в догляді.

Саме в цій категорії можна знайти систему «день / ніч», світлорозсіюючі або світловідбиваючі штори. Дуже велика різноманітність тканин, забарвлень і фактур. І багато цінових сегментів, що дозволяють привести воєдино естетичні запити і фінансові можливості.

Так в чому ж відмінність римських і рулонних штор? В деталях пристрою і механізмі роботи.

Підйом. У римських штор це єдина система: карниз працює разом з валами, мотузками і тасьмою. Система приводиться в рух за допомогою блоків і тісно пов’язана кишенями з тканиною.

Згортання матеріалу. Римська штора збирається в складки під карнизом, а ролети згортаються в рулон.

Наявність допоміжних деталей. У рольштор це напрямні або струни. Пристрій римських штор складніший – використовуються стрижні, корди, металеві / пластикові вставки.

Матеріал. У римських шторах застосовуються текстильні тканини (тому їх можна прати). Іноді полотно обробляється пиловідштовхуючими складами. Для рольштор натуральні тканини – рідкість.

І останнє – ціни. Рулонні системи більше представлені бюджетними варіантами. Римські штори в силу більш складного конструктиву і високого статусу обійдуться дорожче.