Ремонт під ключ: як обрати фахівців

364

Якщо у вас виникла необхідність зробити ремонт під ключ у приміщенні – комерційному чи житловому, слід враховувати ряд важливих моментів. І перший з них – беріть за ремонт власними силами лише в разі, якщо ви впевнені, що з ним впораєтесь, інакше матимете цілу купу неприємних сюрпризів. В іншому випадку слід звертатися до фахівців, які виконують ремонт під ключ. Як їх правильно обрати?
Великі фірми обов’язково мають інтернет-сайт, як наприклад houselikebuild.com.ua, на якому доступні фотографії зданих об’єктів, так що обов’язково користуйтеся цією можливістю. Хороша компанія виконує за бажанням замовника дизайн-проект з планами всіх інженерних мереж і дає гарантію на ремонт не менше двох-трьох років, що обов’язково прописується в договорі, а також терміни і вартість робіт.
Щоб вартість ремонту не стала сюрпризом, до початку робіт фірма робить кошторис. Але зазвичай фінальна ціна все ж від нього відхиляється, тому що по ходу завжди є непередбачені моменти. Морально і матеріально треба готуватися до того, що подорожчання складе 5-10% від початкового кошторису. До речі, після закінчення ремонту замовник отримує на руки всю документацію на об’єкт: загальний план із зазначенням проведених робіт, плани комунікацій, платіжні документи, товарні чеки, кошторису, гарантійні талони на встановлену техніку.
На чому заощадити? Найбезпечніше, на чому можна “викрутити” значну економію, це ваші власні запити. Наприклад, дорогий брендовий унітаз коштує 20 тисяч гривень, а просто хороший і якісний 5 -7 тисяч. Якщо знайшли дорожче, то це скоріше «понти». Заощадити також можна на спеціальних пропозиціях від ремонтників.
А ось шукати бригаду шабашників по оголошеннях – це великий ризик. Зрозуміло, що нелегали запропонують нижчі ціни, але що при цьому буде з якістю – велике питання. Якщо не боїтеся нарватися на горе-гастарбайтерів, можна пошукати робочих за рекомендацією або через інтернет-дошки оголошень. Варто зазначити, що розцінки на виконання робіт в фірмах становлять зазвичай 40-50% від вартості матеріалів, а часу на здачу об’єкта піде в кілька разів менше, ніж при самостійному ремонті. Виходить, що ваша економія при ремонті своїми силами буде не більше 10-20%, а терміни розтягнуться. Так що вирішуйте самі, чи варта гра свічок!

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!