Психосоматика зайвої ваги у жінок: як емоції впливають на фігуру

Лікарі стверджують: до 85% хвороб мають психологічні причини. Ожиріння це теж стосується: доведено, що, крім спадкової схильності і хвороб, поява зайвої ваги може бути спровокована почуттями та емоціями самої людини. І в цьому випадку існує тільки один спосіб виправити ситуацію – змінитися самому.

Основні психологічні причини зайвої ваги

Психосоматика – галузь психології та медицини, що вивчає вплив психологічних чинників на появу тілесних (соматичних) проблем у людини. Згідно з її принципами, поява різних захворювань провокують певні психологічні проблеми: стреси, нервові зриви, хвилювання, переживання і так далі. Зайву вагу навряд чи можна назвати захворюванням (до певної пори), але механізм дії абсолютно такий же.

Про психосоматику написано безліч книг. Зокрема, можна згадати таких авторів, як Ліз Бурбо, Луїза Хей, Антоніо Менегетті і так далі. У тому числі вони вивчали психосоматику зайвої ваги у жінок і виділили основні причини, чому вона може з’являтися:

Підсвідоме бажання захиститися від зовнішнього світу. Жировий прошарок виступає в ролі своєрідного захисного панцира – чим він товстіший, тим в більшій безпеці відчуває себе людина.

Брак уваги. Найчастіше ця проблема проявляється в дитинстві – коли дитині не вистачає батьківської уваги, вона несвідомо починає набирати вагу, щоб тим самим стати помітнішою для оточуючих.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Заїдання хвилювання і стресу. Якщо в дитинстві цукерка була найкращим розрадою, не дивно, що в міру дорослішання ці механізми залишаться актуальними. За допомогою смачної їжі людина намагається зняти нервову напругу, заглушити переживання, позбутися негативних емоцій.

Низька самооцінка, бажання догодити партнеру. Сюди входять різні випадки – і ті, коли людина набирає зайву вагу для того, щоб здаватися солідніше в очах оточуючих, і ті, коли ми несвідомо «змінюємо» свою фігуру відповідно до чужих смаків. Корінь у обох проблем один – невпевненість в собі.

Психологічне або фізичне насильство. Вчені встановили, що у жінок, які пережили подібне в дитинстві, істотно підвищується ризик погладшати в майбутньому. Стаючи непривабливими, вони немов намагаються себе убезпечити від повторення подібних ситуацій.

Небажання подобатися протилежній статі. Таке теж буває – деяким жінкам не потрібна увага чоловіків з різних причин, і таким чином вони заздалегідь себе «рятують».

Отримання задоволення. Коли людина не вміє радіти іншим речам, смачна їжа часто стає для неї єдиним джерелом задоволення.

Схуднення як сенс життя. Деякі жінки в принципі ніколи не бувають задоволені своєю фігурою – вони до останнього сидять на жорстких дієтах, як наслідок, порушується здоров’я і метаболізм, і скинуті кілограми повертаються при першій можливості. Фізіологія тут ні до чого – справа саме в уявній меті схуднути.

Як вирішити проблему?

Якщо справа саме в психосоматиці, ніякі дієти і спорт не дадуть стійкий результат. Рекомендуємо досвідчених фахівців у Вінниці: https://ovsyanuk.com.ua/ua/ Поки ви не розберетеся з причинами, зайва вага так і буде повертатися. Зрозуміло, на одній психології виїхати теж не вийде – фахівці рекомендують діяти в комплексі, тобто використовувати і психологічні, і фізичні методи. Потрібно контролювати харчування, вести активний спосіб життя, а також:

Навчитися розслаблятися і отримувати задоволення без їжі. Знайдіть для себе речі і заняття, які вас радують, і черпайте з них позитивні емоції.

Прислухатися до свого організму. Кожен раз, коли йдете до холодильника, запитуйте себе, чи дійсно ви відчуваєте голод, або це чергова спроба заїсти стрес або інші неприємні емоції.

Позбутися старих образ. Тут без психолога навряд чи обійтися, але можна спробувати і самостійно. Прийміть себе з усіма перевагами і недоліками, а якщо не виходить – хоча б пошукайте інші методи боротьби, крім їжі.

Помиритися з близькими. Якщо причина в них, то і працювати потрібно саме в цьому напрямку. Це непросто, але спробувати все-таки варто.