Професія архітектора: що потрібно знати

 

Архітектура – це не тільки наука про проектування та будівництво будівель і споруд, але ще і мистецтво створювати загальне гармонійне середовище для життєдіяльності людини.

Архітектор (від давньогрецького – головний будівельник) займається організацією простору в цілому. На відміну від дизайнера, який займається лише декоративним оформленням, архітектор проектує споруду повністю, коло його обов’язків і зона відповідальності набагато ширше. Він не тільки створює проект і робить кошторис, але частіше за все особисто керує будівництвом, і крім цього рішення формальних питань і вся документація також лежить на ньому.

Ця професія – прекрасна опція для творчої людини, але разом з тим вона вимагає глибоких теоретичних і практичних знань в різних областях: архітектор повинен добре знати будівельну механіку, фізику, хімію, добре розбиратися в геології і мінералогії, і крім цього також розбиратися в юриспруденції.

Серед найбільш популярних архітектурних напрямків:

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Архітектурне проектування

Архітектори-проектувальники (наприклад https://vr-group.com.ua/) розробляють концепцію, складають плани і креслення, готують спеціальну проектну документацію, а потім особисто контролюють будівельний процес. Такі архітектори в основному займаються проектуванням звичайних цивільних будівель, а також промислових споруд і соціально-культурних об’єктів.

Містобудування

Архітектори-містобудівники рідко проектують будівлі і споруди окремо, оскільки їх основна робота – це складання планів вулиць, районів або навіть міст з урахуванням різних факторів, включаючи демографічні, ландшафтні, економічні та інші особливості території.

Ландшафтна архітектура

Ландшафтні архітектори складають плани міського озеленення, а також проектують розбивку садів і парків, а також можуть працювати на невеликих заміських володіннях, де не тільки продумують розміщення зелених насаджень, а й займаються благоустроєм ділянки в цілому.

Реставрація архітектурних пам’яток

Робота архітекторів-реставраторів полягає у відновленні старовинних пам’яток архітектури. Спочатку вони проводять експертизу і оцінюють стан будівлі або споруди, потім досконально вивчають історію його будівництва, матеріали і технології, після чого приступають до роботи. Основна мета архітектора-реставратора надати будові вид, максимально наближений до початкового, а проект реставрації повинен бути складений так, щоб в ході відновлювальних робіт здебільшого використовувалися автентичні матеріали і технології, але, щоб кількість змін при цьому була мінімальною.

Наукова та викладацька діяльність (теорія та історія архітектури)

Історики і теоретики архітектури вивчають її розвиток як науки і викладають свій предмет у ВНЗ, а також займаються проведенням різних досліджень в сфері архітектури.