Основою обох матеріалів є холоднокатана сталь. На спеціальних верстатах їй надають різні профілі. Для профлиста це буде трапецієподібна, хвилеподібна або прямокутна форма. Для металочерепиці-різні фігурні форми, що нагадують натуральну черепицю. Розглянемо основні відмінності:
Товщина листа. Профнастил http://irontrade.com.ua/profnastil_kharkov.php виготовляють з більш товстих листів – до 1, 2 мм, а металочерепицю – до 0,5 мм.але металочерепиця має більш товсте полімерне покриття. Вважається, що чим товще метал, тим триваліший термін служби у покрівлі.
Види полімерного покриття. Обидва типи розглянутого покрівельного матеріалу мають багато видів полімерного покриття. Найбільш поширені-поліестр глянцевий і матовий, пурал, пластизол, ПВДФ.
Довговічність. На термін служби покрівлі з металочерепиці і профільного листа впливають багато факторів: вид і товщина полімерного покриття, Товщина сталевого листа і якість цинкового покриття. При приблизно однакових характеристиках цих факторів, довговічність також буде схожою.
Особливості монтажних робіт. Монтувати покрівлю з профнастилу набагато простіше, ніж з металочерепиці. У останньої більш складний малюнок, його важче підібрати. Через це багато матеріалу йде у відходи, іноді до 30%.
Дах з профнастилу. Обидва матеріали не підтримують горіння і тому безпечні в разі пожежі.
Шумоізоляція. Під покрівлю з профільного листа і металочерепиці необхідно укладати шумоізолюючий матеріал, так як краплі дощу будуть створювати сильний шум.
Естетичність. Металочерепиця має більш привабливий вигляд, так як її профіль імітує покрівлю з натуральної черепиці. Покрівля з профлиста виглядає більш просто.
Вартість. Профлист обійдеться значно дешевше. Його вартість майже в два рази нижче вартості метлочерепиці тієї ж товщини, до того ж металочерепиця дає багато відходів.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
З наведених характеристик, можна зробити висновок, що застосовувати профлист потрібно там, де важлива якість і надійність, а зовнішній вигляд не настільки важливий. Це можуть бути промислові споруди, господарські споруди.
Металочерепиця краще для додання будівлі презентабельного вигляду, якщо фінансові витрати прийнятні для забудовника.