Полівіскоза – що за тканина? Опис і властивості

 

Серед різноманіття тканин, з яких шиють одяг і використовують в декорі інтер’єрів одне з перших місць займає полівіскоза https://www.bosfor.ua/shop/lining-tr-pd/, до складу якої входять і натуральні, і синтетичні волокна. За високі експлуатаційні та естетичні характеристики вона дуже популярна в легкій промисловості різних країн.

Що таке полівіскоза – це тканина з групи сумішевих, тобто створених поєднанням ниток різного походження і типу, але переважно одного кольору. У класичному виконанні полівіскозне полотно представляє собою суміш віскози та поліестеру. Віскоза – натуральні волокна, але отримані штучним шляхом з целюлози. Поліестер – чиста синтетика, що отримується в процесі переробки нафтопродуктів.

Відповідаючи на питання, що за тканина полівіскоза, натуральна чи ні, дають відповідь – матеріал штучного походження, але не повна синтетика. Дана сумішева тканина об’єднує властивості натуральних і синтетичних матеріалів, що робить її стійкою до деформації, повітропроникною і красивою одночасно.

Зовнішній опис тканини полівіскоза – це приємний шовковий блиск, хоча деякі типи мають матовий тон лицьовій поверхні. Залежно від призначення тканину буває тонкою і гладкою або щільною і фактурною. З нею легко працювати, вона відмінно драпірується, м’яка і ніжна на дотик, струмлива.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

За технологією виробництва дана тканина теж відрізняється від інших. Її не тчуть, а в’яжуть, тобто нитки огинають одна одну з утворенням петель, що з’єднуються в щільне полотно.

Тканину характеризує її склад. Синтетичні волокна в ній завжди присутні у великому обсязі – 60-70%. Решта 30-40 припадають на віскозу і 5-10% – на еластан або інші добавки. Синтетики в даному матеріалі не повинно бути більше 70% – це регламент.

І зовні, і за експлуатаційними характеристиками цей матеріал може бути різним. Все залежить від технології виробництва. Одна полівіскозна тканина може прекрасно тягнутися, інша – навпаки тримати форму і так далі. Полівіскоза схожа на льон, бавовну, шерсть і навіть шовк.

Вироби з полівіскози добре тримають форму, не електризується і приймають вихідну форму після прання. Навіть складні плями легко вивести з її волокон. При носінні одяг з цього матеріалу не мнеться, не розтягується, навіть в таких зонах, як лікті і коліна. На ринку представлена ​​величезна різноманітність полівіскози, а зумовлено це тим, що ця тканина легко забарвлюється в різні кольори і на ній просто набити візерунок.

У матеріалу є тільки один недолік, в ході тривалої експлуатації на ньому можуть з’являтися катишки, які прибирають спеціальними машинками.