Основні етапи будівництва будинку

 

Будівництво власного будинку є складним і тривалим процесом, що вимагає значних вкладень сил і засобів, проте, підсумковий результат не може не порадувати. У даній статті ми розглянемо основні етапи будівництва приватного будинку.

Власне комфортне житло є заповітною мрією для багатьох людей. Деякі вважають за краще купувати готові будинки від будівельних компаній або підшукувати підходящі варіанти на ринку вторинного житла. Так звичайно простіше, не потрібно вкладати велику кількість сил і часу в будівництво приватного будинку, однак, власноручне будівництво будинку має масу переваг. Практично завжди побудувати котедж або невеликий будиночок значно дешевше, ніж купувати готову будову. Також важливою особливістю є те, що, самостійно займаючись зведенням будинку, можна врахувати всі особисті побажання і створити по-справжньому домашню і затишну обстановку.

Зведення будь-якого об’єкта починається з розробки проектної документації. Без профільної освіти створити якісний проект сучасного будинку практично нереально, до того ж відсутність досвіду в цій сфері не дозволить об’єктивно оцінити правильність і раціональність створеного проекту. Найкраще звернутися до професійних проектувальникыв, які зможуть врахувати всі нюанси і допоможуть уникнути помилок при будівництві. Також можна купити готовий проект сучасного будинку, однак, це позбавляє можливості самостійного вибору планування і використовуваних матеріалів. Часто буває, що готовий проект будинку не підходить для реалізації на обраній ділянці через особливості ґрунту і кліматичних умов. В такому випадку необхідно виконувати коригування проекту з урахуванням специфіки обраного для будівництва ділянки.

Яким би талановитим і різнобічним не була людина, однаково якісно виконати всі види будівельних робіт просто нереально. З цієї причини бажано звертатися до кваліфікованих фахівців, які є майстрами своєї справи. Обираючи підрядника для будівництва котеджу або будинку, обов’язково потрібно ознайомитися з уже реалізованими проектами, послухати відгуки від минулих замовників і по можливості довідатися про професіоналізм і відповідальність команди. Також можна найняти незалежного фахівця-будівельника, який має достатній досвід для контролю правильності виконання різних видів робіт. Ця людина зможе завжди повідомляти про поточний стан справ, а також допоможе уникнути несумлінного ставлення з боку підрядника.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Коли готова необхідна проектна документація, складена кошторис, обрані виконавці, завезені будматеріали, підведені комунікації і підготовлена будівельний майданчик, тоді починається перший етап будівельних робіт, а саме закладка фундаменту майбутнього будинку. Арендувати екскаватор в Києві можна на цьому сайті beneris.com.ua/ekskavatory.html. Вкрай важливо виконати даний етап правильно і якісно, адже від цього залежить надійність і довговічність всієї споруди. Коли фундамент залитий і знаходиться на стадії висихання, можна зайнятися роботами на ділянці, а саме спорудити очисні споруди, підготувати траншеї для майбутніх комунікацій, обладнати септик і водозабірний колодязь. Щоб фундамент був міцним і з часом не втрачав своїх властивостей, необхідно забезпечити якісне відведення стічних вод. Помилка на даному етапі згодом може привести до розмиття фундаменту і його просідання.

Якщо фундамент виконаний якісно і вже отримав  необхідні властивості, то можна приступати до зведення стін і перекриттів. На готових стінах монтується каркас майбутньої даху, який згодом обшивається обраним будівельним матеріалом. Після установки вікон і дверей, основний етап будівництва будинку можна вважати завершеним. Об’єкт уже отримав  приблизні обриси і подальші роботи будуть полягати в оздобленні фасадів і внутрішнього простору будинку, а також обладнання необхідних комунікацій. Перерва між основними будівельними роботами і внутрішнім та зовнішнім оздобленням повинна становити кілька місяців, яких буде достатньо для висихання всіх будівельних матеріалів і придбання ними остаточних властивостей.

По закінченні цього терміну назовні здадуться всі дефекти, допущені при зведенні каркаса конструкції. Якщо недостатньо якісно був виконаний фундамент, то це може привести до усадки будинку і виникнення тріщин на стінах і перекосів деяких ділянок об’єкта. Приступати до внутрішньої і зовнішньої обробки можна тільки після усунення всіх виявлених дефектів. Варто відзначити, що, якщо відповідально підійти до кожного з етапів робіт і довірити їх виконання тільки кваліфікованим фахівцям, виникнення дефектів послідувати не повинно.