Організація концертів як бізнес: з чого почати

Дуже складною може здатися організація концертів як бізнес. Але якщо є бажання заробляти на музиці таким чином, опишемо з чого почати підприємцю і покажемо рентабельність проекту.
На перших порах займатися організаційними питаннями буде дуже складно. Адже у великих мегаполісах існує висока конкуренція між подібними фірмами, а в невеликих містах складно забезпечити необхідні умови для артистів. Цілком можливо, що спочатку доведеться працювати без прибутку або навіть вкладати власні гроші, поки не створите собі ім’я в певних колах. Звичайно, щоб стати організатором концертів необов’язково проходити оформлення в податкову службу. Але справа в тому, що артисти більш охоче будуть укладати договір і йти на угоду, якщо ви представляєте юридичну особу або зареєстровані хоча б як індивідуальний підприємець.
У першому випадку фірма викликає більше довіри у спонсорів, співаків і власників клубів. Але у ФОП є можливість виплачувати менший податок державі за спрощеною системою. Та й процес оформлення документів при цьому виявляється набагато дешевшим і швидшим. Якщо ж для організації подібного проекту об’єднуються кілька чоловік, то доводиться відкривати ТОВ. Так буде набагато легше займатися безліччю питань, які постають перед організатором концертів. До речі, експертами у цій сфері є https://musicprofi.com/catalog/arenda
З чого почати? Ви можете обрати два напрямки: орієнтуватися на власні смаки, запрошувати тих артистів, які подобаються особисто вам і сподіватися, що хтось ще захоче відвідати подібний захід. Але для заробітку бажано зробити опитування серед жителів міста, знайомих, на форумах і дізнатися, яким групам і напрямками в музиці віддають перевагу інші. Збираючись провести концерт з тими виконавцями, яких чекає в місті більшість людей, при належній організації можна заробити великі суми.
Перш ніж зайнятися всіма питаннями, складіть бізнес-план і визначитеся, що вам потрібно, чого не вистачає, якою сумою в своєму розпорядженні і на що будете орієнтуватися.
Продумуючи майбутній захід, вирішите, як краще зробити: запросити тільки одного артиста або групу і запропонувати публіці сольний концерт. Або ж зібрати кілька виконавців в одному залі і надати глядачам щось на зразок фестивалю. Варто відзначити, що новачкові буде складно отримати «зірку», тому має сенс орієнтуватися на початківців, у яких, можливо, ще навіть немає свого продюсера. В такому випадку вони будуть готові співпрацювати за невеликий гонорар і пред’являть мінімальні вимоги. Іноді такі групи виступають в клубі навіть безкоштовно, тільки за ідею або рекламу.
Для уточнення умов і вартості за виступ бажано провести попередні переговори з продюсером або самим співаком. Незайвим буде уточнити гастрольний графік, щоб запропонувати виступ в той час, коли йому зручно.
Що потрібно підготувати? Організувати концерт артиста самостійно досить складно. Для цього буде потрібно врахувати безліч деталей. Почніть з майданчика і апаратури. Так, в залежності від гурту, його популярності, кількості бажаючих відвідати захід потрібно підшукати в місті місце для цього. Зазвичай для концертів обирають клуби, в яких вже є вся апаратура, освітлення і місце для публіки. Також можна розглядати стадіони, де досить простору для великого числа людей, будинки культури або інші концертні зали. Важливо домовитися з власником закладу про прийнятні розцінки, датою, можливі знижки, поширенні квитків і реклами.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал