Ок Плитка: Як обрати тротуарну плитку

 

Вирішивши облагородити терасу або облаштувати садові доріжки, ви, найімовірніше, в першу чергу подумаєте, що треба купити тротуарну плитку, адже цей матеріал коштує порівняно недорого, досить швидко укладається і при належній якості служить дуже довго. Важливими перевагами тротуарної плитки є також приємний зовнішній вигляд, різноманітність форм і кольорів, можливість самостійної доставки і укладання, простота підготовчих робіт і стійкість до перепадів температур і опадів. Але варто пам’ятати, що всі перераховані вище переваги тротуарної плитки актуальні тільки в разі покупки якісного матеріалу відповідного розміру і форми. Сьогодні поговоримо про те, як вибрати якісну тротуарну плитку, і на що ще потрібно звернути увагу при покупці.

Найпопулярніша і поширена тротуарна плитка з бетону проводиться двома методами: вібролиттям і вібропресуванням. Вібропресована плитка відрізняється підвищеною міцністю і більш точною геометрією кожної плитки, так як проводиться вона на підприємствах з використанням дорогого обладнання. Так як плитка може випускатися великими партіями, за ціною вона вигідно відрізняється від вібролитої. До недоліків такої плитки можна віднести деяку обмеженість форм і кольорів. Саме вібропресовану плитку потрібно використовувати для мощення під’їзних доріг, по яких будуть пересуватися автомобілі, така плитка підійде і для організації парковок, її можна використовувати в місцях з великою прохідністю.

Вібролита плитка проводиться простіше, тому її виготовлення можливо навіть в кустарних умовах, тому при покупці такої тротуарної плитки потрібно проявити особливу обережність. Перевагою вібролитої плитки є величезна різноманітність кольорів і форм. Вона має гладку, іноді навіть глянсову поверхню, на яку можуть бути нанесені самі хитромудрі візерунки. Міцність якісної вібролитої плитки не сильно поступається вібропресованій. Хоч вона і трохи дорожча, зате набагато більш поширена, купити її можна в будь-якому регіоні, вибравши виробника, що забезпечує максимальну якість. Для мощення садових доріжок і дворів вібролита плитка є ідеальним варіантом.

Тротуарна плитка може мати найрізноманітніші форми, розміри також можуть варіюватися в широких межах. При виборі розмірів плитки потрібно пам’ятати, що чим вона дрібніша, тим більше швів між плитками. Ці шви компенсують високі навантаження, завдяки чому плитка не трісне, якщо по ній проїде важкий автомобіль. Для мощення садових доріжок можна вибирати тротуарну плитку будь-якого розміру. Величина плиток також повинна враховуватися, якщо доріжки мають безліч вигинів. В такому випадку бажано використовувати звичайну бруківку. Така плитка має невеликі розміри і невибаглива до точності стикування, завдяки чому її можна укладати рядами навіть з малим радіусом повороту.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Якщо плануєте укладати плитку самостійно, і у вас немає великого досвіду в цій справі, бажано відмовитися від плиток, що мають форми квадрата або ромба. При укладанні такої плитки потрібна підвищена точність, через що у новачків можуть виникнути проблеми.