Одяг для новонароджених і немовлят до 3 місяців: скільки потрібно і як вибрати

 

Кажуть, що купувати придане для малюка до його народження – погана прикмета. Але хоча багато вагітних стають вкрай забобонними, утриматися від походу в дитячий магазин не може практично жодна. І це абсолютно вірно – прикмети прикметами, а робити покупки після народження дитини буде зовсім ніколи. Не довіриш же чоловікові вибір пелюшок і сорочечок.

Що ж потрібно знати майбутній мамі, вирушаючи перший раз в дитячий магазин?

Видів дитячого одягу https://www.rechi-dlya-malechi.com.ua/ не так вже й багато, хоча від різноманітності фасонів і забарвлень завжди очі розбігаються.

Боді. Це вкрай зручна річ. Кнопочки між ніжок надійно утримують боді на місці, не дозволяють йому задиратися, вилазити з повзунків і оголювати тіло дитини, що особливо важливо під час прогулянок і сну. Завдяки такій застібці можна легко поміняти підгузник, не роздягаючи дитину цілком.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Боді бувають як маєчками, так і з коротким і довгим рукавом. Слід звернути увагу на застібку. Боді для самих маленьких повинен повністю розстібатися посередині, а не тільки на плечах, щоб не доводилося протягувати незміцнілу шийку і головку дитини в вузьку горловину.

Комбінезони (сліпи) – їх ще іноді називають «чоловічками». У такому одязі дитині завжди зручно і комфортно. Вони не сповзають, не натирають, не заважають пізнавати світ. У підібраному за розміром “чоловічку”, дитина добре спить, вільний крій і натуральний матеріал дозволяють шкірі дихати і захищають від перегріву. У комбінезонах зі слідами, ніжки завжди залишаться в теплі.

Сорочечка. Це перша, і одна з найважливіших одежинок малюка, адже її з перших днів надягають при сповиванні. Як правило, у сорочок довгі рукави, що закінчуються вилогами – царапками. Це зручно, так як такі царапки малюк не зніме випадково. Шиють їх швами назовні, щоб не пошкодити ніжну шкіру.

Добре, коли кнопочка сорочечки знаходиться на плечі, а не на боці – там вона може заважати дитині під час сну. При виборі не варто забувати, що занадто тонка сорочечка може скочуватися під пелюшкою і натирати, в занадто щільною малюк може спітніти і заробити кропив’янку.

Кофтинка. Кофточка, на відміну від сорочечки, може бути як із застібками посередині, так і цілісна, із застібками на плечах. Царапок на кофтинках вже немає – це одяг для трохи підросли діток. Потрібні вони, в основному, на вихід, так як вдома дитині в них може бути жарко.