Обираємо рюкзак за призначенням

Щоб рюкзак купити, найбільш підходящий для вас, слід чітко визначитися, для чого він вам потрібен. За призначенням виділяють наступні варіанти:

  • туристичні, які в свою чергу поділяються на: трекінгові, експедиційні і штурмові.
  • тактичні;
  • спортивні, серед яких виділяють міські та велосипедні.
  • рибальські;
  • дитячі (шкільні).

Види туристичних і спортивних рюкзаків, які можна купити тут.
Тип туристичного рюкзака, який ви хочете купити, сильно залежить від специфіки походу, в який ви плануєте вирушити.
Трекінговий рюкзак (до 50 літрів) призначений для походів по лісі, горах і іншого активного відпочинку. Відрізняється зовнішніми кріпленнями для фіксації спорядження. Трекінгові моделі найбільш зручні для тривалої ходьби.
Для експедиційних рюкзаків характерний великий обсяг (від 45 до 75 літрів) і відсутність зовнішніх кріплень.
В окрему групу виділено штурмові рюкзаки (близько 40 літрів), оскільки вони призначені для скельних походів, підкорення гірських вершин. Вони відрізняються невеликою ємністю, ретельно продуманої зовнішньої навісною системою, яка дозволяє закріпити спорядження (відтягнення, страховку, мотузку), і поясним ременем. Продумана система кріплень допомагає грамотно організувати навішення, а деякі моделі гірських рюкзаків дозволяють закріпити лижі.
Більшість туристичних рюкзаків оснащуються клапаном зверху, куди можна покласти речі першої необхідності: їжу, крем від сонця і комарів, карти.
Тактичний рюкзак відрізняється ергономічною конструкцією, великою кількістю функцій, підвищеним комфортом. Основним його призначенням є походи на рибалку (зимову або літню) і полювання. Ключова особливість тактичного рюкзака – це система строп, за допомогою якої можна кріпити чохли, підсумки для обладнання.
Спортивні рюкзаки підходять і для активного відпочинку, і для повсякденного носіння. Ключовою особливістю цієї категорії є кілька внутрішніх відділень, міцні матеріали, водовідштовхувальна просочення.
Найпоширенішим є міський рюкзак. Міські моделі комфортні і ергономічні, в них можна носити всі необхідні в повсякденному житті речі, а їх обсяг рідко перевищує 30 літрів.
У деяких моделях міських рюкзаків є відсіки для обладнання: фотоапарата або ноутбука
В окрему підкатегорію виділені велосипедні рюкзаки, які при бажанні можна використовувати, як бігові. Їх літраж коливається в діапазоні 10-30 літрів. З особливостей конструкції слід назвати спинку сіточкою і анатомічну форму. Важливою деталлю велосипедного рюкзака є чохол, що захищає від бруду і дощу.
Рибальські рюкзаки відрізняються великою місткістю і ергономікою. Шиються з міцної тканини, яка витримує сильні навантаження. Як правило, всередині рибальського рюкзака кілька секцій, доповнених зовнішніми кишенями.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал