Навчання за кордоном: поради щодо мотиваційного листа

 

Щоб вступити до іноземного університету потрібно не тільки добре знати мову, мати хороший атестат або диплом бакалавра, а й правильно скласти мотиваційний лист.

З тих пір, як в Україні почала функціонувати Болонська система, популярність європейської освіти зросла ще більше. Ну а оскільки, як відомо, попит народжує пропозицію – в свою чергу закордонні ВНЗ збільшили число програм для іноземців. Мало того, деякі країни, зокрема Франція, навіть виділяють для студентів з-за кордону, в тому числі і для українців, спеціальні гранти і стипендії на навчання. Загалом, сьогодні можна сміливо заявити, зарубіжна освіта для студентів з України більш ніж доступна. Від наших співвітчизників потрібно тільки одне – вступити.

Звичайно ж, щоб вступити до іноземного університету https://atlasedu.com.ua/ua/news/medicinskoe-obrazovanie-v-polshe/, а тим більше претендувати на безкоштовне навчання, потрібно не тільки добре знати мову, а й мати хороший атестат або диплом бакалавра. Але і оцінки – не найголовніше. Вже давно європейські ВНЗ приділяють велику увагу переважно особистим якостям кандидата і його мотивації (тобто, тих факторів, через які абітурієнт хоче вчитися саме тут). Тому, якщо ви мрієте отримати закордонну освіту, дуже важливо правильно скласти мотиваційний лист.

Мотиваційні листи – явище, вкрай поширене за кордоном і малопопулярні в Україні. Почасти тому, можливо, у багатьох студентів з ним виникають проблеми. У центрах іноземних мов навіть з недавніх пір проводяться спеціальні семінари з заголовками на кшталт “Як правильно скласти мотивацію” або “Правильно написаний мотиваційний лист – запорука вступу в європейський ВНЗ!”.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Саме на основі цього невелике есе (1-2 сторінки) приймальна комісія ВНЗ зможе отримати уявлення про вас, як про людину, яка вміє критично мислити, аналізувати ситуацію, грамотно і зв’язно висловлювати свої думки, адекватно оцінювати свої можливості, і, найголовніше, володіє унікальними якостями, відповідними престижу і внутрішній політиці навчального закладу.

Звичайно ж, сьогодні в інтернеті можна знайти величезну кількість прикладів мотиваційних листів, завдяки яким хтось колись здійснив свою мрію і вступив до іноземного університету. І багатьом здається, що досить просто переписати один з них, підставивши свої дані, як двері одного з європейський університетів неодмінно відкриються перед ними. Однак це типова омана ледачих студентів, для яких освіта за кордоном є радше комерційним проектом, ніж можливістю реалізувати себе.

Важливо розуміти, що кожен університет і кожен факультет висуває свої вимоги до майбутніх студентів і оцінює мотиваційні листи за різними критеріями. Тому універсального прикладу подібного твору просто не може існувати. Написати “правильний” мотиваційний лист можна тільки після ретельного вивчення особливостей університету і своїх власних мотивацій. Природно, велике значення також має загальний настрій есе, його зміст і грамотність побудови речень.