МРТ судин головного мозку: що потрібно знати

МРТ є найбільш інформативним методом дослідження головного мозку. При підозрі на судинні хвороби та інші патології дуже важливо зробити МРТ голови своєчасно і під контролем досвідчених фахівців з діагностики. Це дозволить виявити існуючі порушення, знайти причину їх появи і призначити максимально ефективне лікування. Разом з тим, якщо вас цікавить ангіографія судин серця у “МРТ-Експерт”, рекомендуємо звертатися до профільних спеціалістів за посиланням.

Вибираючи поліклініку, де пройти обстеження, пам’ятайте про те, що точність результатів обстеження в чому залежить від якості обладнання, а також від досвіду і професіоналізму фахівця, відповідального за розшифровку знімків.

Процедура МРТ безпечна і безболісна. При скануванні не застосовується рентгенівське випромінювання, тому обстеження можна проводити багаторазово.

Дослідження всіх структур головного мозку проводиться на високочутливому томографі. Робота апарату заснована на використанні потужних магнітних полів і високочастотних імпульсів. Отримана в ході сканування інформація обробляється за допомогою комп’ютерної програми, і в результаті виходять чіткі пошарові зображення, що дають лікарю можливість побачити:

  • стан кровоносних судин, шлуночків і інших відділів мозку;
  • зміни в тканинах шиї і голови;
  • ушкодження, пов’язані з отриманими травмами;
  • наявність тромбів, крововиливів, кіст, набряку мозку, гнійного запалення;
  • наявність пухлинних утворень, в тому числі на початковій стадії.

Пройти обстеження можна в профілактичних цілях. На знімках, зроблених за допомогою сучасних томографів, здорові тканини чітко відрізняються від патологічно змінених, чітко видно розміри, форма і локація уражених ділянок. Чим раніше будуть діагностовані порушення, тим легше і швидше пройде лікування складних захворювань головного мозку.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Показаннями до обстеження є:

  • запаморочення, непритомність, головний біль;
  • дзвін і шум у вухах;
  • зниження зору;
  • слухові галюцинації;
  • проблеми з утриманням рівноваги;
  • порушення смаку та нюху;
  • різкі перепади артеріального тиску;
  • повна або часткова втрата пам’яті.

Всі перераховані ознаки свідчать про наявність патологічних змін в нервовій або кровоносній системі. Щоб дізнатися, чи мають вони відношення до стану головного мозку, необхідно виконати магнітно-резонансну томографію.

Протипоказаннями до проведення магнітно-резонансної томографії є ​​I триместр вагітності, важкі серцеві патології і постійна наявність в організмі металевих предметів (імплантатів, кардіостимуляторів, брекетів і ін.).

Порядок проведення МРТ-діагностики

Спеціальної підготовки до дослідження не потрібно. Єдине обмеження – томографію небажано проводити незабаром після прийому їжі. Якщо вам уже робили МРТ мозку, візьміть з собою результати попередніх обстежень. Перед початком процедури потрібно зняти з себе всі речі, що містять метал.

Сканування здійснюється в тунелі томографа, де пацієнт проводить 30-40 хвилин в лежачому положенні, зберігаючи нерухомість. Весь цей час лікар знаходиться поруч. Зв’язатися з ним при необхідності можна за допомогою спеціальної кнопки виклику, розташованої усередині томографа.