Методи і способи лікування алкоголізму

Лікування хворих на алкоголізм часто ускладнюється безвідповідальним ставленням хворих до захворювання, незважаючи на те, що вони добровільно погоджуються лягти в стаціонар. Щоб подолати цю перешкоду на шляху до повного одужання, розроблений ряд психотерапевтичних і медикаментозних процедур.

Психотерапевтичні процедури

За допомогою психотерапії можна створити нові, вже здорові звички. В результаті психотерапевтичного впливу змінюється ставлення до спиртного і його ролі в житті, хворий усвідомлює необхідність тверезості, вчиться долати патологічний потяг до алкоголю, вирішувати свої життєві завдання без допомоги спиртного, ставити довгострокові цілі.

Психотерапевтичні методи когнітивно-поведінкової школи: КПТ, емоційно-раціонально-поведінкова терапія, ДПДГ (EMDR), групи взаємодопомоги Smart Recovery – вважаються одними з найбільш ефективних.

Кодування

Кодування від алкоголізму в Одесі – це викликана заборона на вживання алкоголю, введена в підсвідомість хворого при ясній або зміненій свідомості. Непереборна тяга до алкоголю усувається на термін до одного року, вводиться підсвідома програма наслідків порушення заборони.

Гіпноз

При якірному гіпнозі за допомогою технік нейролінгвістичного програмування в підсвідомість хворого закладається умовний рефлекс відмови від алкоголю при наявності якоїсь мітки – якоря. Як якоря може бути використаний практично будь-який стимул – важливо його знайти і ефективно використовувати. Це предмет індивідуальної роботи з пацієнтом.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Еріксоніанський гіпноз вводить хворого в стан легкого трансу для формування програмної установки на тверезість і комплексне оздоровлення організму без жорстких заборон і директив. Варто відзначити, що гіпноз в лікуванні залежностей є допоміжним методом.

Медикаментозні процедури

За допомогою лікарських засобів можна створити умови, в яких вживання алкоголю перестане доставляти хворому відчуття ейфорії – навпаки, воно буде приводити до різкого і відчутного погіршення фізичного стану аж до летального результату. Усвідомлення цього утримує хворого від зривів. Застосування подібних препаратів допустимо тільки після закінчення періоду детоксикації і після ретельної оцінки стану здоров’я хворого.

Новим словом є застосування блокаторів опіатних рецепторів для лікування алкогольної залежності.