Лікувальні властивості глоду

 

Глід – лікарська рослина, що надає комплексну лікувальну дію на організм людини. При цьому лікувальними властивостями володіють не тільки його плоди, але і квітки, і навіть кора. Глід – цінна сировина для фармацевтичної промисловості: його додають в різні настоянки і лікарські засоби.

Склад цієї рослини багатий на різні сполуки, чим, власне кажучи, і пояснюється лікувальний ефект глоду. Він містить в собі вітаміни А, В, С, Е і К, різні мінеральні та дубильні речовини, ефірні масла і жирні кислоти, флаваноїди, цукру, органічні кислоти, сапоніни, глікозиди, «вітамін пам’яті» – холін і багато інших корисних елементів. Такий багатий склад робить рослину хорошим тонізуючим і в той же час седативним засобом, заспокійливим нерви, зміцнює серце і шлунок.

Сучасні лікарські засоби, в основу яких включений глід https://nspdoma.com/fitopreparaty/hawthorn-plus , мають кардіотонічну дію. Вони підсилюють скорочення серцевого м’яза, зменшуючи при цьому його збудливість. Тритерпенові кислоти в складі цієї рослини підсилюють кровообіг в судинах мозку і в вінцевих судинах, підвищують чутливість міокарда до впливу на нього серцевих глікозидів, сприяють усуненню дискомфортних відчуттів в області грудної клітини.

Лікувальні властивості глоду обумовлюються і тим, що ця рослина містить досить рідкісну речовина – урсоловую кислоту. Вона має протизапальну, сечогінну, антимікробну, кардіостимулюючу, гепатопротекторну та інші властивості. Косметологи відзначають, що урсолова кислота стимулює процеси регенерації в шкірі, відновлюючи колаген.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Лікувальними є практично всі частини глоду – квітки, плоди (ягоди), листя, кора. Всі вони – незамінні компоненти різних відварів, чаїв і витяжок. Наприклад, настоянки на квітах глоду найбільш ефективні при серцевих захворюваннях і запамороченнях. Лікарі рекомендують заварювати або наполягати квітки цієї рослини людям, що страждають коронарною недостатністю, безсонням і порушеним метаболізмом.

Плоди глоду слід використовувати як сушені, так і подрібнені в порошок. Настоянки на плодах цієї рослини застосовуються, наприклад, для усунення звуження судин головного мозку. Крім того, ягоди глоду мають яскраво виражену жовчогінну дію, тому їх можна сміливо вживати при печінкових захворюваннях. Кору глоду заварюють при діареї, лихоманці і постійних задишках.

При частих головних болях також рекомендується виготовляти лікарський настій на основі глоду. Його можна вживають і при ожирінні, набряках, алергічних реакціях, ревматизмі, а в деяких випадках і при епілептичних припадках. Препарати і ліки на основі глоду показані до застосування людям, що страждають на цукровий діабет. Лікувальні властивості рослини сприяють нормалізації рівня цукру в крові. Тільки перед застосуванням таких препаратів потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем.