Краса в будь-якому віці: поради косметолога по догляду за шкірою

Шкіра – найбільший орган, здоров’я якого закладається ще в підлітковому віці. Ми формуємося як особистості, а разом з тим формуються і наші органи. Які етапи розвитку нашої шкіри?

Підліткова шкіра – 13-18 років

Підлітки часто стикаються з вуграми і акне. Рекомендується не затягувати візитами до дерматолога, оскільки самолікування призведе до погіршення стану. Розшириться зона ураження (обличчя-шия-спина), самі вугрі збільшаться в розмірах. Це вже не кажучи про дискомфорт, який відчуває підліток. Чим довше ви відкладаєте похід до лікаря, тим складніше і довше буде лікування. Для збору повного анамнезу дерматолог часто рекомендує звернутися до гінеколога і ендокринолога. Намагатися вирішити проблему своїми силами не варто – самостійне позбавлення від вугрів в майбутньому призведе до постакне. Шкіра буде в дрібних шрамах, боротися з якими важко і на ранній стадії, а в дорослому віці – це досить болюча процедура і дуже витратна. Рекомендуємо Avantage – косметологічну клініку у Львові.

Чарівний вік – 18-25 років

Шкіра розквітає! У ній досить природного колагену, вона пружна і наповнена. Тут важливо не перестаратися з декоративною косметикою, яку зараз активно рекламують. Важливо пам’ятати – пудра, тональна основа і, наприклад, хайлайтери – продукти, що призводять до закупорки пір. Якщо протоки сальних залоз забиваються засобами для макіяжу, на шкірі відразу з’являються вугри і висип. Тут дуже важлива якість і грамотне використання засобів домашнього очищення. Також обов’язкова професійна чистка обличчя, яку рекомендується проводити 1 раз на місяць.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Зрілість – 25-35 років

Через активну міміку утворюються ранні зморшки. Якщо не блокувати їх на етапі їх появи – вони заглиблюються, як залом аркуша паперу. На етапі глибоких заломів шкіри обличчя, які раніше були зморшками, в естетичній медицині вдаються до лазерної шліфовки.

Існує думка, що зморшки – прояв старості. Насправді, у кожної людини індивідуальні виразні рухи м’язів обличчя: відображення емоцій, почуттів і ставлення до ситуації. У одних вони більш активні, у інших – менш. Через активну міміку і утворюються ранні зморшки, їх так і називають – мімічні. Якщо не блокувати зморшки на етапі їх появи – вони заглиблюються, як залом аркуш паперу. Наприклад, якщо ми завернемо аркуш, не щільно, то нам легше його розгорнути і зробити гладким. Якщо ми складемо його щільно, а потім спробуємо розгладити – для рівного стану доведеться потрудитися. З зморшками те ж саме: на етапі глибоких заломів шкіри обличчя, які раніше були зморшками, в естетичній медицині вдаються до лазерної шліфовки.