Конвеєр: призначення, типи і область застосування

Стрічкові конвеєри – це машини безперервної дії, в яких тяговим і несучим елементом є гнучка стрічка. Головне призначення даного обладнання-механізація технологічних процесів, збільшення темпів виробництва, мінімізація витрат, підвищення загальної безпеки робіт.

У спрощеному вигляді обладнання складається з двох кінцевих барабанів (приводного і натяжного), що огинаються замкнутою стрічкою. Обидві гілки транспортера (верхня несуча і нижня порожня) підтримуються від провисання спеціальними роликами. Робоча стрічка робиться з міцних синтетичних матеріалів, що володіють підвищеною стійкістю до стираючих і розтягуючих навантажень. Обертання приводного барабана здійснюється за допомогою електричного двигуна.

На практиці стрічкові конвеєри використовують для переміщення штучних і сипучих вантажів на далекі, середні і короткі відстані. Це можуть бути металеві деталі, упаковані товари, вугілля, руда, будівельні матеріали та інша продукція. Сфера застосування дуже широка і охоплює безліч галузей промислового і сільськогосподарського виробництва.

Зокрема, стрічкові конвеєри затребувані: в металургії; в будівництві; у портових і складських терміналах; у гірничодобувних шахтах; на підприємствах з потоковим виробництвом і т. д.

Переваги стрічкових конвеєрів: невелика маса; проста конструкція; висока продуктивність; велика довжина транспортування; можливість побудови складних трас; зручний візуальний контроль за переміщенням вантажу.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Сьогодні існує багато типів конвеєрів, які розрізняються: по області застосування (загального призначення, спеціальні, підземні); формі траси (прості прямолінійні, складні з ламаною трасою); кут нахилу (горизонтальні, похилі, комбіновані); матеріалу виготовлення тягового елемента (з гумовотканинною, гумовотросовою, дротяною або сталевою суцільнокатаною стрічкою); напрямку руху вантажу (підйомні, спускні); наявності реверсивного ходу; максимальної швидкості руху стрічки і її форми (плоска, жолобчаста та ін.). Також окремий пункт – конвеєр скребковий купити в Україні.

У деяких випадках використовують стрічкові конвеєри пересувного типу. Вони мають колісний хід і володіють підвищеною мобільністю, що актуально для великих складів і великих виробничих майданчиків.