Карбоксиметилцелюлоза – властивості прикладне застосування

 

Карбоксиметилцелюлоза являє собою простий ефір целюлози і гліколевої кислоти, кислий полісахарид. Зовні – це світлий або світло-бежевий кристалічний порошок, який не має запаху і смаку.

Карбоксиметилцелюлоза https://megachem.com.ua/ua/kmc-pishevoj-e466.html відрізняється простотою і невеликими витратами у виробництві, не володіє токсичністю, хімічно нейтральна і має велику кількість корисних властивостей, тому знаходить широке застосування в медицині, фармацевтичній, хімічній і харчовій промисловостях. Навіть FDA підтвердила безпечність застосування карбоксиметилцелюлози не ставши регламентувати граничні норми її змісту навіть в лікарських препаратах.

КМЦ чудово розчиняється в воді, вбирає і утримує її, утворюючи в’язкий гелеподібної розчин. Саме ця властивість, в поєднанні з нетоксичністю, і є найціннішим в ній для перерахованих вище галузей промисловості.

У медицині, косметології та хімічній промисловості натрію карбоксиметилцелюлоза застосовується в якості солі. Водним розчинам на її основі також властива в’язкість і псевдопластичні рідини (суміші стають рідшими при збільшенні напруги зрушення, а після можуть повертатися до вихідної консистенції). Іноді водні розчини КМЦ тіксотропічні (суміш розріджується від механічного впливу, а в стані спокою набуває первісну в’язкість).

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

На фармацевтичному виробництві речовина входить до складу засобів для капсулювання і таблетування. Важливу роль відіграє КМЦ при виготовленні різних мазей, вона надає потрібної консистенції і тримає форму протягом тривалого часу.

Карбоксиметилцелюлоза нерідко використовується індустрією краси. Її застосовують при виготовленні косметичних засобів замість поверхнево-активних речовин, які негативно позначаються на клітинах тіла людини. Добавка повністю безпечна для людини, не викликає алергічних реакцій на шкірі. Зустріти Е466 можна в засобах по догляду за волоссям, в кремах для обличчя і тіла, засобах для гоління і дезодоранти.

Найважливішими завданнями сучасної хірургії є забезпечення надійного гемостазу при оперативних втручаннях і мінімальній крововтраті при травмі внутрішніх органів. За рахунок структури і властивостей карбоксиметилцелюлоза, а також її натрієва сіль, є перспективними хімічними сполуками для розробки і вдосконалення виробів медичного призначення, які дозволять розширити можливості лікарів в хірургії паренхіматозних органів, а також впровадити нові ефективні технології, здатні замінити традиційні методики, такі як гемостатичні шви.

В естетичній медицині карбоксиметилцеллюлоза цінується за відсутність синтетичних речовин, які тривалий час зберігають ефект омолодження, універсальність застосування від поверхневих шарів шкіри до підшкірної основи, повну біосумісність, безпеку, гіппоаллергічность і антибактеріальні властивості.