Каналізація в приватному будинку своїми руками: схема і загальні правила

 

На відміну від міських квартир далеко не кожен приватний або заміський будинок має в своєму розпорядженні наявністю всіх комунікаційних систем. Тому власники подібного житла змушені виконувати їх прокладку самостійно, щоб забезпечити елементарні умови комфорту. Якщо організація цієї системи поряд з водопостачанням спочатку закладена в проект будівлі, то з їх будівництвом проблем виникнути не повинно. Набагато складніше, якщо доводиться включати схему системи каналізації в приватному будинку https://konard.ua/ , який вже готовий.

Найпростішим варіантом реалізації подібної задумки стане проект, в якому раковина і душ встановлені всередині будівлі, а туалет знаходиться за його межами на вулиці. В цьому випадку можна обійтися без складних робіт з укладання трубопроводу, а також монтажу очисних споруд. Ця схема передбачає виведення стічної труби з будинку і підведення її до каналізаційної ями.

Другий варіант складніший, оскільки туалет, душ і раковина в цьому випадку знаходяться всередині будівлі. Якщо виконати невірні розрахунки або порушити технологію будівництва системи, з’являється ризик забруднення ділянки і води, розташованої поблизу від нього, відходами. У таких ситуаціях без септика не обійтися.

Корисна порада! Фахівці рекомендують розміщувати приміщення туалету, ванної та кухні поблизу. За рахунок цього можна організувати єдиний колектор, завдяки якому відпрацьована рідина буде направлятися в стічну яму або септик.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Як обрати схему каналізації для приватного одноповерхового будинку

Щоб правильно підібрати систему каналізації і схему для її створення, потрібно врахувати наступні фактори:

-чи служить будинок для постійного або тимчасового проживання;

-рівень пролягання грунтових вод;

-кількість людей, які проживають в будинку на постійній основі;

-щоденна витрата води з урахуванням потреб мешканців і побутових приладів таких, як посудомийна або пральна машина;

-кліматичні умови;

-площа дачної ділянки для визначення доступних зон під установку очисної системи;

-тип грунту і особливості його структури;

-нормативні приписи.

Умовно існуючі системи каналізації можна розділити на дві категорії: накопичувальні та очисні. Більш детальна класифікація дозволить вибрати відповідний експлуатаційним умовам тип системи, оскільки навіть однотипні схеми можуть мати істотні відмінності.

ше 30 м.