Який струменевий принтер краще?

209

Струменеві принтери ідеально підходять для друку кольорових зображень. Вони недорого коштують, але зате витрати по заміні картриджів можуть майже наздогнати за величиною ціну самого принтера. Єдиним винятком можуть бути девайси, у яких друкуюча головка не вбудована в картридж. Такі принтери дорожчі, але зате витратні матеріали до них істотно дешевші.

Можна, звичайно, намагатися заправляти картриджі самостійно, але більшість виробників струменевих принтерів ставлять на ємності з фарбою спеціальні чіпи, що виключають можливість їх повторного використання.

Найкращі струменеві принтери мають кілька картриджів. Мінімум, два – один для чорної фарби, інший для кольорових. У такому випадку заміна картриджу обходитися дешевше. Але в ідеалі, картриджів має бути мінімум чотири: чорний, пурпурний, блакитний і жовтий. У професійних моделях їх ще більше – до 6 штук.

Найкращі фірми-виробники струменевих принтерів

Незважаючи на величезну кількість виробників струменевих принтерів, лідерами в їх виготовленні були і залишаються лише кілька фірм, які не просто створюють кращі струменеві принтери по співвідношенню ціна/якість, але і виробляють комплектуючі для них.

Безсумнівно, найкращими виробниками струменевих принтерів є Canon, HP і Epson. До речі, рекомендуємо цю компанію, якщо вас цікавить ремонт принтерів Epson. Багато інших брендів так само випускають непогані моделі, але їм поки наздогнати цю трійцю не вдається ні по співвідношенню технічних характеристик до вартості товару, ні по надійності роботи самого девайса.

Більшість принтерів використовують для друку папір формату А4 (210 × 297 мм), рідше – А3 (297 × 420). Папір більшого розміру використовується, в основному, на професійних принтерах. А ось для листів нижче формату А4 спеціальних принтерів практично не існує. Важливіший тип паперу, який ви збираєтеся використовувати.

Є звичайний офісний папір, який підходить для всіх пристроїв, є художній, або вищого гатунку, зі зниженою або підвищеною щільністю. Папір буває з покриттям (матовий, глянцевий і т.п.) або без нього. Щоб підібрати відповідний папір для принтера, потрібно спочатку вивчити інструкцію користувача. Втім, папір – це вже зовсім інша розмова.

Область використання струменевих принтерів

Найчастіше струменеві принтери використовуються в домашніх умовах. В основному їх використовують ті, хто захоплюється фотографією, і часто роздруковує власні знімки.

Трохи рідше ці девайси застосовуються в тих компаніях, для роботи яких потрібен кольоровий друк високої якості. Наприклад, невеликі дизайнерські фірми, або організації, що займаються рекламою, або фотодруком.

В інших цілях частіше використовують інші типи принтерів – лазерні або світлодіодні.

Швидкість друку

Найкращі струменеві принтери навіть при високій роздільній здатності друкують 35-40 сторінок в хвилину, але зазвичай такі моделі коштують досить дорого, і використовуються в професійних цілях.

Середня швидкість друку побутових або офісних струменевих принтерів зазвичай становить 5-10 стор / хвилину в кольоровому, і до 20 стор / хв для роздруківки тексту.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!