Який паркан обрати для дачі: кілька варіантів огорожі

Паркан – це не просто огорожа дачної ділянки, але ще і завершальний елемент його декору. Тому до його вибору варто поставитися серйозно. Вартість паркану і його естетична сторона безпосередньо залежать від матеріалу, з якого він зроблений. Крім того, він визначає надійність і довговічність дачного огорожі.

Так як паркан – це важливий елемент безпеки дачної ділянки, то головне, на що слід звернути увагу при його виборі, це:

 • міцність;
 • надійність;
 • довговічність;
 • простота догляду;
 • вартість.

На сьогоднішній день виготовляють безліч різновидів парканів для дачі. Вони виконують як чисто декоративні функції, так і забезпечують надійний захист заміського будинку.

До основних видів парканів, які використовуються для огородження дачної ділянки, відносять такі:

 • цегляний;
 • металевий;
 • паркан для дачі з профнастилу;
 • дерев’яний;
 • паркан з евроштакетніка;
 • з сітки рабиці;
 • з ПВХ;
 • паркани з полікарбонату.

Цегляний паркан являє собою надзвичайно міцну і довговічну конструкцію. Крім того, він виглядає респектабельно і не потребує постійного догляду. Також паркан з цегли для дачі прекрасно комбінується з такими матеріалами як метал або природний камінь, що дає можливість проводити дизайнерські експерименти. Однак його єдиний недолік – висока вартість матеріалу та необхідність запрошувати підрядну організацію для його зведення. Тому такі огорожі частіше використовуються для великих заміських будинків і котеджів.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Паркани з металу відрізняються високою міцністю матеріалу, стійкістю до механічних пошкоджень і різних погодних катаклізмів. Таке огорожу буде надійним захистом, як від грабіжників, так і просто від допитливих роззяв. При цьому його вартість набагато нижча, ніж у цегляної огорожі. До переваг металевих огорож для дачі відносять такі:

висока міцність і надійність;

стійкість до зовнішніх впливів;

довговічність при правильному догляді (обробка антикорозійними складами і фарбування);

простота виготовлення і установки;

прийнятна вартість.

Відмінний варіант для дачі – металеві зварні паркани, які представляють собою конструкції з прутів, з’єднаних в секції. Гарний вибір є на цьому сайті: parkan.org.ua Можливість їх поєднання з іншими матеріалами (камінь, цегла, дерево і т.д.) дозволяє створювати надійні, красиві і сучасні огорожі.

Огорожа з профнастилу – поширений варіант огорожі у дачників. Адже він відрізняється міцністю і довговічністю. А головне – такі конструкції не потребують ретельного догляду і здатні знизити рівень шуму, що проникає з вулиці. Також такі огорожі відрізняються доступністю і різноманітністю матеріалів, які мають безліч кольорів і розмірів. Профнастил не примхливий в установці і має невисоку вартість. Через непривабливого зовнішнього вигляду такого забору його часто комбінують з іншими матеріалами.

Дерево вважається універсальним матеріалом і відноситься до категорії недорогих парканів для дачі. Велику популярність така огорожа отримала через низьку ціну і можливості його встановлювати своїми руками. Разом з тим, такий паркан вимагає ретельного догляду, який полягає в регулярному ремонті і фарбуванні. До того ж, дерево легкозаймисте і недовговічне. Але якщо у вас невелика дачна ділянка, що знаходиться далеко від проїжджої частини, то така огорожа буде в самий раз.