Як знайти роботу в Польщі. Декілька корисних порад

207

Дана стаття розрахована на людей, які раніше не працювали в Польщі і вирішили в вперше спробувати щастя за кордоном. Вона про те, що хорошу роботу набагато простіше шукати, перебуваючи безпосередньо в Польщі. Не женіться за ідеальною роботою, перебуваючи в Україні. Найголовніше – знайти більш менш підходящу пропозицію, приїхати до Польщі, освоїтися, «відбити» витрати на переїзд і почати шукати більш цікаве у всіх сенсах місце роботи.

У 90% випадків, на більш менш адекватну роботу необхідно проходження співбесіди, на яку, само собою, можна потрапити тільки перебуваючи в Польщі. Співбесіда не потрібна тільки для людей, які їдуть на найпростішу некваліфіковану роботу (різноробочі на будівництва і заводи), або ж їдуть на кваліфіковані, але робочі спеціальності (зварювальники, кухарі, муляри, маляри, плиточники і т. Д.), де не потрібне знання польської мови. Навіть для роботи охоронцем або касиром, потрібно буде пройти простеньке співбесіду.

Наступний важливий момент при пошуку роботи. У випадку з вакансіями, які передбачають збори резюме з наступним викликом кандидатів на співбесіду, потрібно пам’ятати про те, що резюме, як правило, збирають від 2-х тижнів до 3-х місяців (на найбільш просунуті і високооплачувані вакансії). Більш того, можна прочекати 3 місяці і в кінці кінців не бути викликаним на співбесіду. Як правило про те, що ви не цікаві роботодавцю, вас ніхто інформувати не буде. В цьому випадку краще всього знаходитися в Польщі і мати якусь роботу для «підтримки штанів», по-перше, для того, щоб в будь-який момент піти на співбесіду, а також для того, щоб під час очікування відповіді від роботодавця не йти в фінансовий «мінус».

Заздалегідь відкрита віза – запорука успіху

За той час, поки ви будете відкривати візу, на вашу вакансію швидше за все прийдуть інші люди. Якщо ви не є висококласним фахівцем, навряд чи роботодавець буде чекати більше, ніж декілька днів. Особливо це стосується робочих вакансій (заводи, будівництва, птахофабрики), де плинність кадрів дуже велика і роботодавцю особливо без різниці, кого брати на роботу. Тому, починаючи шукати роботу, потрібно бути максимально мобільним і готовим протягом декількох днів приїхати до Польщі. Якщо ви звернете увагу, то на тому ж Фейсбуці в більшості груп присвячених працевлаштуванню в Польщі, де пропонують реальні безкоштовні вакансії, головна вимога до кандидатів – мати відкриту польську візу і готовність прибути до Польщі протягом 2 – 3 днів (або ж перебувати в Польщі).

Один із способів вирішення проблеми – відкриття візи в Польщі multi-viza.com.ua ще до початку роботи. Головний плюс цього способу – ви в будь-який момент зможете виїхати на роботу в Польщу не ризикуючи при цьому втратити вакансію. Будь-який розсудливий роботодавець буде готовий почекати вас 3 – 4 дні.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!