Як визначити, яке ортопедичне взуття купити дитині в Україні

Насправді, в нашій статті розмова піде не стільки про ортопедичне взуття, за допомогою якого відбувається корекція тих чи інших виражених деформацій стоп, скільки про профілактичне дитяче взуття для дітей у віці від 8 – 9 місяців і до 3 – 5 років.

Серед батьків часто існує плутанина в поняттях «ортопедичне» і «профілактичне взуття». Насправді, дитяче ортопедичне взуття масового виробництва виконує здебільшого профілактичну функцію. Основне завдання такого взуття – не допустити розвитку деформацій стопи, забезпечити правильне формування стопи, гомілковостопного суглоба.

У немовляти стопа плоска, і це фізіологічна норма для дітей до 3-х років. Формування склепіння стопи починається з першими кроками малюка і закінчується до семи – дев’яти років. Коли дитина починає самостійно ходити, відбувається перерозподіл навантаження на хребет, суглоби ніг, на м’язовий і вестибулярний апарат. У цей період дитині потрібне профілактичне взуття, щоб підтримати правильне положення гомілковостопного суглоба, уникнути появи різних деформацій, наприклад, часто зустрічається вальгусна деформація ( «завалювання» суглоба всередину).

Отже, яким повинне бути профілактичне взуття? Основні вимоги: еластична підошва, твердий, що утримує п’яту задник, вільна носова частина, каблук, надійна застібка і екологічні, дихаючі матеріали.

Підошва повинна бути легкою, гнучкою (повинна легко згинатися в ділянці носка), але досить твердою, і не ковзати. Вона повинна бути і досить широкою, що не здавлює пальці. Якщо підошва не гнучка і дуже тверда – дитина буде часто спотикатися.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Твердий задник (укріплена п’ята) охоплює, фіксує п’яту і не дає гомілковостопному суглобу «завалитися» всередину або назовні. Твердість задника перевіряється легко, пальцями.

Супінатор не повинен бути високим, для профілактичного взуття досить невеликого супінатора, який дозволяє стопі витримувати тривалі прогулянки. Ні в якому разі на наявний супінатор не накладаються яка-небудь устілка, тим більше, з ще одним супінатором.

Невеликий каблучок, близько сантиметра, допомагає утримати рівновагу. Найпоширеніший каблук Томаса, подовжений уздовж підошви з внутрішньої сторони, перешкоджає завалу стопи всередину. Цей каблучок розрахований на здорову ніжку і, як правило, присутня в профілактичної взуття.