Як вибрати телевізор – діагональ і роздільна здатність

 

Особливість сучасної електроніки в тому, що вона застаріває морально набагато раніше, ніж відробляє свій ресурс. Навіть якщо порівняно недавно ви вже вибирали телевізор, не факт, що ті ж критерії будуть все ще актуальні. Те, що ще недавно було писком моди, можливо, вже знято з виробництва.

Сьогодні на ринку представлений настільки широкий ряд моделей, що в якій би цінової категорії ви не шукали, вам доведеться оцінювати відразу кілька схожих, на перший погляд, пристроїв. Для початку розглянемо «обов’язкові» характеристики. Вони прості і зрозумілі навіть тим, хто багато років не замислювався про вибір телевізора. Це допоможе скоротити коло пошуку до десятка моделей, а може і менше.

Відстань «від дивана до телевізора» вже майже не впливає на вибір діагоналі екрану. Старе правило, за яким воно повинно дорівнювати трьом діагоналям телеекрану можна забути (правило було актуально для електронно-променевих кінескопів, коли сидіти близько до телевізора було шкідливо через іонізуюче випромінювання екрану і ефект мерехтіння, що дає сильне навантаження на очі)

Сьогодні купити лед телевізор можна  з будь діагоналлю – він підійде для будь-якого приміщення (в межах розумного, звичайно). Головне, щоб телевізор помістився в відведене місце, і вам було зручно його дивитися.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Наприклад, на відстань 1,5 м можна сміливо брати діагональ 55 “(140 см) і менше, а на 2-2,5 м до 65” (165 см).

Набагато важливіше для цієї діагоналі правильно підібрати роздільну здатність з урахуванням відстані до телевізора. Картинка на екрані формується з безлічі точок – пікселів (це найменший елемент зображення). Чим більше пікселів, тим детальніше і приємна для очей картинка, особливо в наближенні. Наприклад, для перегляду з 1,5 метрів телевізора з діагоналлю 55 оптимальна роздільна здатність UltraHD 4K.

Зрозуміло, що чим більша роздільна здатність і краща картинка, тим дорожче буде телевізор. Але це саме та перевага, на якій не хочеться економити, особливо у випадках з діагоналями більше 50 дюймів.

Напевно багато хто чув про «ефекти присутності» або «повного занурення», які досягаються, в першу чергу, за рахунок високої деталізації зображення в поєднанні з великим екраном. Одного разу подивившись фільм у високій якості, коли все можна розглянути в найдрібніших деталях (наприклад, фактуру шкіри або шерсть тварин), вже складно погодитися на щось простіше. Така якість зображення дає вражаючий «ефект присутності» при перегляді спортивних матчів.

На жаль, відеоконтент в дозволі 4К не так поширений, як у FullHD, але з кожним днем ​​його стає все більше і більше. Трансляцію телеканалів 3840 × 2160 підтримує супутникове телебачення, стандартне поки до цього не дійшло, але пропонує альтернативу.