Як вибрати ялинку

Грудень – час приємних передноворічних турбот: покупка подарунків, складання святкового меню, вибір новорічної ялини. Вибираючи ялинку для свята, варто подумати над тим, якою вона буде – живою або штучною. Якщо вас цікавлять штучні – рекомендуємо цей сайт https://sigagroup.com.ua/ru

Безумовний плюс натуральної ялини – ні з чим не порівнянний запах хвої. Ці вічнозелені рослини виділяють в повітря ефірні масла, що володіють бактерицидною дією. Крім того, хвойний запах благотворно впливає на нервову систему, знімає напругу і нервозність. І, безумовно, для багатьох з нас запах живої ялинки – це запах з дитинства. На ялинкових базарах можна вибрати ароматну ялинку для свята без проблем, якщо пам’ятати нехитрі правила, які допоможуть не помилитися у виборі найсвіжішого новорічного дерева.

Ялина звичайна-знайома багатьом з дитинства, саме її продають на ялинкових базарах. Ялина звичайна має чотиригранні хвоїнки, розташовані на гілках по спіралі. На жаль, довго в квартирі не стоїть, схильна до осипання хвої, але можна спробувати зберегти ялинку свіжою довше, нижче ми розповімо, як це зробити.

Блакитна ялина – вибрати блакитну ялинку варто через довгу щільну і колючу хвою від сизо-зеленого до сріблясто-блакитного кольору, яка досить довго залишається свіжою. Серед ялин звичайних зустрічаються ялини блакитні: вони краще опушені, у них міцніша конструкція, але найголовніше – їх голки (з восковим нальотом) краще пристосовані для знаходження в теплому приміщенні.

Сосна – пишна довга хвоя сіро-зеленого кольору, злегка вигнута, довго залишається свіжою. Сосна відмінно стоїть в квартирі, практично не скидає голки навіть через місяць після свята, а оскільки гілки її ростуть вгору, можна не хвилюватися: іграшки не зісковзнуть на підлогу.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Щоб свята пройшли весело і радісно, необхідно знати, як правильно вибрати ялинку, щоб якомога довше насолоджуватися пухнастим ароматним деревом. Вирушаючи на ялинковий базар вибирати ялинку, пам’ятайте про наступні правила вибору: здорова і свіжа ялинка має однорідний колір; стовбур ялинки повинен бути товстим, і як гілки покритий голками, ширина першосортної ялинки повинна бути не менше 1/2 висоти; гілки кожного ярусу ялинки повинні розташовуватися на одному рівні і мати достатню кількість внутрішніх пагонів для рівномірної густоти.

Після того, як ви вибрали ялинку за зовнішніми ознаками, зверніть увагу на наступні важливі нюанси. Не соромтеся перевіряти ялинку за всіма параметрами, адже від цього залежить ваш святковий настрій: подивіться на зріз стовбура ялинки: якщо на ньому є облямівка темного кольору шириною в кілька сантиметрів, то таке дерево простоїть недовго; кілька разів стукніть стовбуром ялинки об землю: якщо голочки не обсипалися, то ялина свіжа і простоїть довго; гілки ялинки повинні бути еластичними – якщо вони легко гнуться, то ялинка свіжа, а ось якщо хрумтять і ламаються, то дерево зрубане давно; розітріть в пальцях кілька хвоїнок: повинен з’явитися запашний запах ялини, а на шкірі залишитися маслянистий слід.