Як правильно підібрати крісло-мішок?

 

Вибираючи крісло-мішок, визначіться з найбільш значущими для себе параметрами – бюджетом, місцем експлуатації, частотою використання.

Враховуйте перш за все габарити крісла-мішка sanchobag.com.ua/blog/krislo-mishok-grusha/. За своїми розмірами умовно поділяються на такі типи: дитячі (висота спинки не більше 90 см, ширина підстави – 60 см); підліткові (висота – 110 см, діаметр – 80 см); дорослі (висота – 1,3-1,5 м, діаметр – 0,9-1 м).

Враховуйте, що чим вище людина, тим більш об’ємне крісло необхідно, інакше сидіти в ньому буде некомфортно. Щоб перевірити відповідність крісла-груші вашим розмірами, потрібно просто в ньому посидіти і оцінити свої відчуття.

Також важливий наповнювач. В якості наповнювача для крісел-мішків використовують пінополістиролові кульки. Чим менше діаметр кульок і вища їх щільність, тим зручніше сидіти або лежати. Зараз виробники все частіше додають в наповнювач синтепух, що відрізняється більш високою пружністю, що зменшує усадку крісла під вагою людини. Не варто купувати моделі, в яких наповнювачем виступає подрібнений пінопласт – він швидко втрачає форму, розсипається в пил і забруднює повітря в приміщенні. Втім, з часом будь-який наповнювач, незалежно від якості, поступово втрачає форму і злежується – відбувається усадка.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Щоб крісло-мішок не втрачало своєї форми, приблизно раз в 1-2 року необхідно досипати трохи пінополістиролу.

Зовнішній чохол. Ця складова частина визначає зовнішній вигляд крісла, випускається в різних колірних варіантах, прикрашається вишивкою та іншими елементами декору. Нерідко подібні меблі виготовляються у формі тварин, героїв мультфільмів або анімаційних ігор.

В якості тканини для зовнішнього чохла використовують такі матеріали: кожзам; екошкіра; тканина; велюр. Наприклад, для дачі або риболовлі підійдуть крісла-мішки з синтетичної тканини через стійкість до вологи, для приміщень з нежарким мікрокліматом – меблі зі шкірозамінника (враховуйте, що поверхня такого матеріалу тріскається через кілька років експлуатації), для дитячих кімнат – велюр.

Матеріал в нижній частині зовнішнього чохла піддається підвищеному зносу через відсутність ніжок (крісло-мішок розташовується прямо на підлозі) і неохайних переміщень (якщо вони не піднімають над підлогою, а тягнуть). Враховуйте, що не будь-яке крісло-мішок витримає вплив кігтів або зубів домашніх вихованців – пам’ятайте про це при виборі безкаркасних меблів.