Як працює система UHF RFID

Зчитувач RFID випромінює радіохвилі певних частот через антени RFID. Хвилі “дають енергію” тегам, щоб вони могли спілкуватися, випромінюючи унікальний ідентифікатор. Їм не потрібні батареї і їх можна використовувати довгі роки. Читач обробляє дані, щоб ми могли інтегрувати їх у додаток і надати їм значення. Типовий діапазон зчитування – 0-12 метрів. RFH-системи Gen2 UHF складаються з: зчитувачів, антен, принтерів та RFID-міток або ярликів. У цій статті я з коротким поясненням визначимо кожен з основних елементів реалізації проекту RFID https://idcard.com.ua/uhf-equipment/uhf-readers/.

  • Тип антени
  • Похмурий кут та посилення
  • Кількість антен
  • Типи зчитувачів
  • Область читання
  • Співвідношення зчитування

RFID-антени відповідають за випромінювання та отримання хвиль, які дозволяють виявляти RFID-мікросхеми. Коли мікросхема RFID перетинає поле антени, вона активується і видає сигнал. Антени створюють різні хвильові поля і покривають різну відстань.

Тип антени: Кругові поляризаційні антени найкраще працюють в середовищах, де орієнтація тега змінюється. Лінійно-поляризаційні антени використовуються, коли орієнтація тегів відома і керована і завжди однакова. Антени NF (Near Field) використовуються для зчитування тегів RFID на відстані декількох сантиметрів.

Похмурий кут та посилення: Використання антен з коефіцієнтом посилення від 8,5-10 dbi або більше, дозволить випромінювати більше потужності та отримувати більш високий коефіцієнт зчитування. Кут відкриття залежить від площі, яку потрібно охопити, наприклад: 70°, 100° тощо. Чим більше увертюр у антен, тим менше відстань виявлення.

Кількість антен: Стандартні високопродуктивні зчитувачі мають 2 порти, 4 порти або 8 портів. Кількість антен зазвичай вибирається відповідно до простору зчитування, який ми хочемо виявити, або щільності міток для зчитування. Зазвичай використовується 2 або 4 портові фіксовані зчитувачі. Деякі марки мають мультиплексори, які дозволяють нам підключати до 32 антен до одного і того ж зчитувача.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Існує кілька типів зчитувачів: виправлені RFID, портативні зчитувачі RFID, пристрої зчитування RFID для смартфонів та USB-зчитувачів. Для зчитування високої щільності міток або вимог 100% точності виявлення найкращими фіксованими зчитувачами RFID є: Impinj R420, ThingMagic M6e, Zebra FX9500. І якщо нам потрібно використовувати портативні зчитувачі, рекомендуємо Zebra MC9190, Impinj AB700 Zebra RFD8500.

Область читання: Фіксовані пристрої зчитування служать в основному для покриття певної області: однієї точки біля дверного отвору, машини, на конвеєрі, в ящику тощо. Мобільні пристрої зчитування дозволяють нам читати під час руху та проводити інвентаризацію або пошук RFID теги, які ми не бачимо.

Співвідношення зчитування: вимоги до потужності випромінювання та потужності зчитування визначаються кількістю міток, які слід виявити за певний час. Найбільш складними є програми, де існує велика щільність міток, рідин або металевих виробів. Максимальна потужність зчитування позначена правилами, дозволеними в кожній країні чи зоні відповідно до типу частоти (ETSI, FCC).