Як обрати пластикові вікна в квартиру

 

Запітнілі скла, запліснявілі відкоси – це лише частина неприємних наслідків через покупку неякісних пластикових вікон. Розповідаємо, як зробити правильний вибір

Серед величезного асортименту пластикових вікон вибрати по-справжньому якісний виріб не так-то просто: не всім під силу розібратися в таких технічних тонкощах, як кількість камер в профілі, якість склопакета, особливості монтажу. Як не помилитися з вибором? Є кілька ключових нюансів.

Один з найважливіших – вибір компанії-виробника. Перевага досвідчених компаній над новими очевидна: ті, хто в справі вже не перший рік, дорожать своїм авторитетом і роблять основну ставку на якість. Молоді фірми часто шукають способи заощадити (на тонкостінних профілях, фурнітурі, металі в профілі), тому якість виробів може серйозно постраждати. Тому металопластикові вікна ціна – не найважливіший критерій.

Постарайтеся зібрати максимум інформації про компанію: відгуки покупців, описи на інтернет-сайтах, рекомендації партнерів і постачальників. Наявність сертифікатів та необхідної документації – запорука якісної продукції. Сертифіковані повинні бути всі використовувані у віконній конструкції матеріали (фурнітура, скло, профіль, комплектуючі).

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Звертайте увагу на умови гарантійного обслуговування фірми і термін гарантії виробу.

Обрати відповідний профіль – надважливе питання. Це один з ключових елементів віконних конструкцій, якість і характеристики якого визначають властивості інших комплектуючих вікна. Для міських квартир досить профілю шириною 70 мм.

Кількість камер залежить від ширини профілів: для 58 мм – три, 70 мм – чотири-п’ять, а для 90 мм – і всі шість. Великий плюс на користь якісного профілю-приналежність його до класу А і наявність німецького сертифіката RAL.

Стосовно склопакетів – тут багато що залежить від типу і призначення будівлі: для офісів і неопалюваних приміщень підійдуть і одинарні, найбільш «холодні» склопакети, а для житлового будинку або квартири повинні розглядатися конструкції з подвійним склінням і енергозберігаючими склопакетами.

Найкраще утримує тепло-двокамерний склопакет, але він же – і найважчий, що вимагає дуже якісного монтажу. Оптимальний варіант для квартир – вікно з подвійним склінням.

На фурнітурі краще не економити: дешеві петлі, ручки і комплектуючі підведуть в самий невідповідний момент. На них припадає постійне навантаження, і їх погана якість загрожує нещільним приляганням стулок, складнощами з відкриванням вікна, постійним його ремонтом, а в результаті і заміною. З дешевою фурнітурою віконні конструкції обійдуться вам вдвічі дорожче.