Як обрати ліжко

Чим точно хороший власний великий будинок, так це тим, що, облаштовуючи інтер’єр, можна не економити на квадратних метрах і замість незручного дивана поставити для сну ліжка всім членам сім’ї: в спальні, дитячій та навіть в кімнаті для гостей. Однак з покупкою ліжка поспішати не варто – є чимало тонкощів, знання яких допоможе зробити правильний вибір.

Якщо ви не замовляєте ліжко https://klen.ua/ru/krovati-13 за індивідуальними розмірами, швидше за все, доведеться вибирати один із стандартних: ширина спального місця у двоспальному ліжку може бути 160, 180 або 200 см; у «полуторки» – від 100 до 150 см; у односпального – 80, 90 і 100 см. Що стосується довжини спального місця, то вона становить від 190 до 200 см, але при бажанні можна знайти і до 218 см. Слід пам’ятати, що мова саме про довжину та ширину спального місця, а не самого ліжка: вона завжди більша!

Вибираючи ліжко, пам’ятайте, що між стіною і бічною стінкою ліжка має залишатися не менше 70 см – так ви зможете вільно підходити до спального місця або поставити поруч з ліжком тумбочку або столик. А так вибір очевидний: чим просторіше ліжко, тим воно зручніше. У будь-якому випадку довжина ліжка повинна бути як мінімум на 15 см довшою росту людини, що збирається на ній спати.

А ще можете провести простий експрес-тест: ляжте на ліжко і складіть руки за головою. Якщо лікті повністю вмістилися на ліжку – ширина вам підходить. Якщо лікті вийшли за межі ліжка – значить, ложе потрібно шукати ширше.

Не варто забувати і ще про один важливий «вимір» – висоту ліжка. Модні сьогодні низькі ліжка-платформи підходять тільки для молодих і здорових людей. Вважається, що чим старша людина, тим вищим повинне бути ліжко. В ідеалі верхній край матраца повинен бути не нижче рівня колін.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Розібравшись з розмірами ліжка, наступне, на що варто звернути увагу, – матеріал каркаса ліжка. Вірою і правдою служитиме ліжко з дерев’яного масиву або металу.

Вселяють довіру і ліжка з плетеним каркасом. Більш бюджетний варіант – каркас з деревинно-стружкової плити з ламінуванням під дерево. Але у таких каркасів в місцях кріплень нерідко виникають тріщини, через що ліжко розхитується і скрипить. Загалом, скупий платить двічі.