Як обрати країну навчання за кордоном

Отже, ви вирішили вступати за кордон. І перед вами постає питання: Який же університет вибрати? Зазвичай підготовка до вступу до вузу займає від 1-1,5 року. Цього часу достатньо для того, щоб зібрати всі необхідні документи, підтягнути знання мов, підготуватися до вступних іспитів. Багато вузів пропонують навчання на підготовчому відділенні до вступу.

В першу чергу, варто задуматися над тим, в якій країні ви б хотіли отримати освіту. Важливість цього рішення обумовлена декількома факторами. По-перше, у різних країн різні умови вступу для іноземців, вони пропонують різні стипендіальні програми (або не пропонують взагалі), можливості стажування та матеріальну підтримку. Тому варто уважно вивчити систему освіти, щоб приблизно уявляти, що представляє з себе студентське життя.

По-друге, якщо ви хочете вступити в зарубіжний університет, то, як мінімум, 4 роки будете жити в новій країні. Тому важливо, щоб вам було комфортно там, а повсякденний побут підходив вам. Тому перед поїздкою варто вивчити те, як живуть місцеві жителі, які їхні щомісячні витрати, наскільки іноземець зможе вписатися в суспільство.

Коли ви вивчите систему освіти і дізнаєтеся більше про повсякденність жителів країни, Вам буде легше прийняти рішення. Тим більше деякі факти можуть відразу сподобатись або відштовхнути. Наприклад, якщо ви не хочете чекати і бажаєте вступити до університету відразу після школи, то отримання вищої освіти в Німеччині https://theacademicadvisor.com.ua/country/obrazovanie-v-germanii/, Франції, Великобританії та Італії не для вас. Адже школярі в цих країнах навчаються довше, ніж хлопці з України та інших країн пострадянського простору.  І тому для вступу в університети цих країн треба чекати як мінімум рік.

Важливо також і знання іноземних мов. Якщо ви знаєте тільки англійську, то не у всіх країнах вам зможуть запропонувати бакалаврат англійською зі стипендіальною підтримкою.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Наприклад, в Чехії, яка є однією з найпривабливіших країн для студентів, навчання чеською абсолютно безкоштовне, а ось за освіту англійською доведеться платити. І в Італії студенти, які навчаються англійською, можуть не розраховувати на фінансову підтримку. І така практика підтримується багатьма країнами, де англійська не є рідною мовою.