Як обрати хостинг?

224

Систему управління сайтом потрібно десь розмістити, для цього і потрібен хостинг. Простими словами, хостинг – це послуга розміщення інформації на певному сервері в мережі інтернет. Сервер повинен бути включеним 24 години і 7 днів на тиждень, щоб кожна людина в незалежності від його місцезнаходження міг переглянути сайт в будь-який час дня чи ночі.

Якщо ви звернетеся з відповідним запитом до пошукових систем, подивіться спеціалізовані каталоги, то побачите тисячі пропозицій хостерів. Характеристик у хостингу багато, і у недосвідченого власника сайту можуть виникнути труднощі з їх оцінкою.

Безкоштовний або платний хостинг?

Однозначно платний, безкоштовний хостинг Україна не пропонує належної якості послуг, найчастіше багато функцій на такому хостингу просто заблоковані.

Які хостинги бувають?

Віртуальний хостинг – найпопулярніший і недорогий варіант, при якому на одному веб-сервері розміщується безліч інших сайтів і баз даних. Розміщення здійснюється на потужних серверах і кожному сайту виділяється певна кількість оперативної пам’яті і процесорного часу;

Віртуальний виділений сервер (VPS або VDS) – клієнт отримує в своє розпорядження власну операційну систему Linux або FreeBSD, тут також діють обмеження в оперативній пам’яті, процесорному часові, розмірі жорсткого диска, при цьому на одному сервері розміщується кілька віртуальних серверів різних клієнтів. Необхідно мати на увазі, що слабкі і недорогі VPS за швидкістю можуть бути гірші, ніж якісний віртуальний хостинг;

Оренда виділеного сервера (dedicated) – клієнт орендує у хостера виділений сервер і самостійно здійснює його адміністрування. Використовується для розміщення високонавантажених і відвідуваних сайтів. Деякі хостинги за додаткову плату надають послуги адміністрування орендованих серверів.

Розміщення власного сервера (colocation) – клієнт розміщує свій власний сервер.

Важливі показники хостингу:

Максимальний Uptime. Перш за все варто запам’ятати, що 100% Uptime не буває, 10-20 хвилин недоступності сайту в місяць – це показник стабільного хостера. Щоб дізнатися даний показник, корисно почитати відгуки реальних користувачів на форумах хостерів і незалежних ресурсах.

Якісна технічна підтримка. Навіть якщо все інше в пропозиціях хостера вас влаштовує, перед тим як вибрати хостинг-провайдера зателефонуйте в його технічну підтримку. Задайте всі ваші запитання та оцініть для себе рівень підготовки співробітників і оперативність їх відповіді.

Швидкість каналу. Чим вона вища, тим швидше Ваш сайт буде завантажуватися в браузерах у користувачів. Часто «маркетингова» швидкість, вказана в рекламі, може відрізнятися від фактичної, тому постарайтеся дізнатися у хостера про якість серверного обладнання і рівні його завантаженості. Сучасне обладнання дата-центрів гарантовано витримує високі навантаження на сайт.

Вартість хостингу. Хоча невеликі реселлери можуть надавати істотну знижку на свої послуги, великі гравці на ринку інтернет-хостингу забезпечують набагато більшу надійність його функціонування. Якщо для вас важлива стабільність функціонування сайту, не варто на ньому сильно економити.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!