Як обрати хостинг?

Систему управління сайтом потрібно десь розмістити, для цього і потрібен хостинг. Простими словами, хостинг – це послуга розміщення інформації на певному сервері в мережі інтернет. Сервер повинен бути включеним 24 години і 7 днів на тиждень, щоб кожна людина в незалежності від його місцезнаходження міг переглянути сайт в будь-який час дня чи ночі.

Якщо ви звернетеся з відповідним запитом до пошукових систем, подивіться спеціалізовані каталоги, то побачите тисячі пропозицій хостерів. Характеристик у хостингу багато, і у недосвідченого власника сайту можуть виникнути труднощі з їх оцінкою.

Безкоштовний або платний хостинг?

Однозначно платний, безкоштовний хостинг Україна не пропонує належної якості послуг, найчастіше багато функцій на такому хостингу просто заблоковані.

Які хостинги бувають?

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Віртуальний хостинг – найпопулярніший і недорогий варіант, при якому на одному веб-сервері розміщується безліч інших сайтів і баз даних. Розміщення здійснюється на потужних серверах і кожному сайту виділяється певна кількість оперативної пам’яті і процесорного часу;

Віртуальний виділений сервер (VPS або VDS) – клієнт отримує в своє розпорядження власну операційну систему Linux або FreeBSD, тут також діють обмеження в оперативній пам’яті, процесорному часові, розмірі жорсткого диска, при цьому на одному сервері розміщується кілька віртуальних серверів різних клієнтів. Необхідно мати на увазі, що слабкі і недорогі VPS за швидкістю можуть бути гірші, ніж якісний віртуальний хостинг;

Оренда виділеного сервера (dedicated) – клієнт орендує у хостера виділений сервер і самостійно здійснює його адміністрування. Використовується для розміщення високонавантажених і відвідуваних сайтів. Деякі хостинги за додаткову плату надають послуги адміністрування орендованих серверів.

Розміщення власного сервера (colocation) – клієнт розміщує свій власний сервер.

Важливі показники хостингу:

Максимальний Uptime. Перш за все варто запам’ятати, що 100% Uptime не буває, 10-20 хвилин недоступності сайту в місяць – це показник стабільного хостера. Щоб дізнатися даний показник, корисно почитати відгуки реальних користувачів на форумах хостерів і незалежних ресурсах.

Якісна технічна підтримка. Навіть якщо все інше в пропозиціях хостера вас влаштовує, перед тим як вибрати хостинг-провайдера зателефонуйте в його технічну підтримку. Задайте всі ваші запитання та оцініть для себе рівень підготовки співробітників і оперативність їх відповіді.

Швидкість каналу. Чим вона вища, тим швидше Ваш сайт буде завантажуватися в браузерах у користувачів. Часто «маркетингова» швидкість, вказана в рекламі, може відрізнятися від фактичної, тому постарайтеся дізнатися у хостера про якість серверного обладнання і рівні його завантаженості. Сучасне обладнання дата-центрів гарантовано витримує високі навантаження на сайт.

Вартість хостингу. Хоча невеликі реселлери можуть надавати істотну знижку на свої послуги, великі гравці на ринку інтернет-хостингу забезпечують набагато більшу надійність його функціонування. Якщо для вас важлива стабільність функціонування сайту, не варто на ньому сильно економити.