Як обрати гірські черевики

Гірські черевики https://marigo.in.ua/zhenskaya-obuv/zhenskie-bosonozhki/zhenskie-bosonozhki-na-platforme повинні бути твердими і повинні сягати вище щиколотки – це істина, яка відома всім поколіннями і повторюється багатьма досвідченими туристами. Стрункі та невисокі босоніжки жодним чином не вписуються в цей візерунок, але вони стають все більш популярними на гірських стежках.

За визначенням, сандалії складаються з підошви та прикріплених до неї ремінців, які утримують їх на ногах. Цей надзвичайно простий патент на захист ніг використовувався протягом тривалого часу, про що свідчать, серед іншого, картини, знайдені в єгипетських храмах. Сандалії пропонують найвищий рівень циркуляції повітря і славляться комфортом, якого важко знайти у всій взуттєвій галузі.

У сценаріях гірських експедицій та подорожей похідні сандалії завжди відігравали допоміжну роль. Це відмінна заміна, яка дозволяє відпочити ногам від гірських черевиків за сприятливих умов. Однак це точно не альтернатива більш масивним моделям. Їх використання обмежується найтеплішими місяцями року та суворо визначеними обставинами. То коли ми потягнемося до трекінгових сандалій? Ось кілька типових ситуацій:

На ділянках, покритих гладким асфальтом, де ризик розтягування гомілковостопного суглоба мінімальний, а ходьба у високому трекінговому взутті означає непотрібну втому ніг.

На технічно легших стежках – наприклад, на тих, що ведуть по пологих стежках та ґрунтових дорогах – коли ви хочете відпочити ногами після тривалої ходьби у високих черевиках.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

При перетині річок і струмків.

На території кемпінгу – тоді трекінгові босоніжки можуть успішно виконувати роль змінного взуття, іноді також взуття для душу.

Як бачите, є кілька ситуацій, в яких ми із задоволенням «вскочимо» в сандалі. Однак слід пам’ятати, що не всі їх моделі будуть однаково добре працювати на гірській стежці. Сандалії, створені для подібних занять, можуть мати різні назви – виробники описують їх як “трекінг”, “туристичний”, а іноді і “спортивний”.

Однак конкретні функціональні можливості важливіші за імена. Якщо ми шукаємо взуття для гірських потреб, нам слід звертати більше уваги на деякі деталі, які насправді визначають їх трекінговий характер.

Звідки ви знаєте, що ми маємо справу з трекінговими сандаліями, а не з моделлю, розробленою для міста чи прогулянок по пристані? Одним з елементів, що виявляє гірський характер взуття, є виразний протектор. І справа не в «примхах» дизайнерів взуття, які хочуть за будь-яку ціну відрізнити новий продукт від конкурентів. Якщо ми хочемо використовувати сандалії в горах, ми повинні бути до зіткнення з різними поверхнями: від піщаних польових доріжок до ділянок, покритих грязюкою та уламками, що проходять крізь тверді скелі. Для вирішення таких проблем сандалі, присвячені горам, повинні мати протектор, що відповідає класичному гірському взуттю з високим верхом.