Як обрати човен для риболовлі?

Для того щоб безпечно борознити простори водойм і розраховувати на хороший улов, шанувальники риболовлі повинні врахувати цілий ряд критеріїв:

  • місткість;
  • матеріал виготовлення;
  • конструкцію дна;
  • комплектацію;
  • забарвлення.

Перед тим, як обрати човен для риболовлі https://dvakapitana.com.ua/, варто визначитися з кількістю рибалок. Наприклад, для самостійної риболовлі буде досить судна довжиною до 2,5 метрів. Якщо ж на риболовлю відправляється відразу двоє або троє рибалок, то знадобиться човен завдовжки від 2,6 до 4,3 метрів.

Купити моторний човен – на що звернути увагу

Також варто визначитися з матеріалом виготовлення плавзасобу. Надувні човни, байдарки і плоти зазвичай виготовляються з тканин, що відрізняються стійкістю до негативного впливу нафти і ультрафіолетових променів. Дані матеріали також повинні бути стійкими до абразивного зносу. З огляду на такі характеристики, сьогодні найбільш затребуваними матеріалами вважаються:

  • неопрен;
  • нейлон;
  • поліестер;
  • ПВХ.

Неопрен вважається найкращим матеріалом, що не пропускає повітря. Він призначений для покриття внутрішніх поверхонь надувних човнів. У комбінації з неопреном прийнято використовувати такі надміцні матеріали як нейлон і поліестер. За рахунок такої комбінації надувне судно не втрачає міцність і зберігає свою форму протягом багатьох років експлуатації.

Варто звернути увагу на такий параметр, як конструкція дна. Від цього параметра залежить стійкість судна, а також зручність його транспортування і безпека рибалок. Дно човнів для риболовлі може бути: м’яким, надувним, рейковим або суцільним розбірним. Судна з м’яким дном не дозволяють розраховувати на риболовлю стоячи. Їх головною перевагою вважається легкість і компактність в зібраному вигляді.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Варто відзначити судна з надувним дном. Вони дозволяють рибалці стояти в човні, але при цьому забезпечується еластичність дна. Надувні плавзасоби без проблем збираються і відрізняються досить-таки високим рівнем вантажопідйомності.

Такий тип дна, як рейкова слань, забезпечує хорошу стійкість судна. До переваг також варто віднести можливість розбирання, завдяки якій істотно спрощується процес транспортування човна. Максимальна стійкість забезпечується в суднах із суцільним розбірним дном. Такі плавальні засоби зазвичай складаються з водостійкої фанери і алюмінієвого профілю. Але вони мають два суттєвих недоліки. По-перше, судна із суцільним розбірним дном багато важать. По-друге, вони довго збираються.