Як обрати автомагнітолу

 

Магнітола вже давно стала невід’ємною частиною сучасного автомобіля, тому дуже важливо ретельно вибирати максимально якісний пристрій. Музика дозволяє створити комфортну обстановку і розслабитися навіть в найтриваліших і важких поїздках. Однак, встановлені на заводі пристрої часто не відповідають вимогам автовласників і з часом назріває логічне запитання яку магнітолу вибрати. Також з часом вони ламаються, і якщо вам потрібен ремонт автомобільної аудіосистеми, рекомендуємо  https://mak.lviv.ua/remont-audio-tehniky  На сьогоднішній день автомагнітоли представлені сотнями різних моделей від десятків виробників, володіють різними функціональними можливостями і знаходяться в широкому діапазоні цін, що істотно ускладнює вибір для покупця.

Першим пунктом вибору магнітоли є підбір магнітоли за типорозміром. На даний момент розрізняють два основних типорозміри – це 1 DIN і 2 DIN, які мають однакову ширину 18 см, але різними посадковими висотами – 5 і 10 см відповідно. Якщо у вашому автомобілі стояла компактна автомагнітола, то і вибирати необхідно серед «однодінових» пристроїв, якщо ж є можливість встановити «дводіновий» ресивер, то варто звернути увагу на нього. Ресивери 2 DIN більш функціональні, володіють великим екраном і часто замінюють відразу кілька пристроїв, наприклад, навігатор і систему огляду заднього виду, проте відрізняються більш високою ціною. Також, існують компромісні варіанти, такі як 1 DIN магнітола з висувним екраном і функціями великої 2 DIN магнітоли, і перехідні рамки, які заповнюють простір 2 DIN і дозволяють встановлювати компактну 1 DIN.

Після того, як ви визначилися з необхідним типорозміром, вибір магнітоли варто продовжувати з урахуванням її потужності, виду використовуваного носія інформації і додаткових функцій.

Потужність магнітоли – це один з найбільш важливих параметрів вибору. Від даного параметра залежить якість і максимальна гучність звуку – чим вища потужність, тим краще звучання в динаміках. Недорогі магнітоли, як правило, здатні видавати чесні 35 ВАТ на кожен динамік, чого цілком буде достатньо для штатної або недорогої автомобільної акустики, магнітоли середнього цінового сегмента вже потужніші і видають від 40 до 60 ват на кожен динамік, що дозволяє підключати вже більш якісну автомобільну акустику, але при цьому обходитися без придбання підсилювача.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Вид носія інформації – всі магнітоли на сьогоднішній день можна розділити на дві великі групи – CD/DVD і бездискові. Як виходить з назви – одні мають дисководом і здатні зчитувати музику або відео з компакт-дисків, інші ж в якості джерела інформації використовують або USB-флешки, або SD-картки. На сьогоднішній день вартість USB і SD накопичувачів істотно знизилася, а зручність використання – незрівнянно вище, ніж у випадку з дисковими пристроями, тому рекомендується зупинити свій вибір на бездискових або комбінованих моделях, які підтримують як компакт-диски, так і USB/SD – Накопичувачі. Також дуже хорошою перевагою магнітоли буде наявність AUX-входу, який дозволяє підключати за допомогою аудіо-кабелю мобільні телефони або портативні плеєри.

Дисплей – від розміру і роздільної здатності дисплея залежить якість зображення. Це в першу чергу стосується 2 DIN магнітол з кольоровими РК-дисплеями. Найчастіше, 1 DIN магнітоли володіють монохромними дисплеями, і в цьому випадку дуже важливо уточнювати чи є підтримка кириличних символів.

Радіоприймач – це невід’ємна частина будь-якої автомагнітоли. Якщо ви часто слухаєте радіо, то обов’язково зверніть увагу на параметр, що визначає кількість предустановок для FM і AM діапазону, а також про наявність функції RDS, яка відображає на екрані текстову інформацію від радіостанцій.

Додаткові функції – сучасні моделі головних пристроїв часто володіють різними додатковими функціями, такими як Bluetooth, пульт дистанційного керування, можливість окремого управління сабвуфером, підтримка Android/iOS-смартфонів, а також для 2 DIN магнітол: наявність GPS-модуля і навігації, TV-тюнера, підтримка 3G\4G-модемів, можливість підключення камер і багато інших, які розширюють можливості ресивера і підвищують комфорт використання.