Як обрати автомагнітолу

137

 

Магнітола вже давно стала невід’ємною частиною сучасного автомобіля, тому дуже важливо ретельно вибирати максимально якісний пристрій. Музика дозволяє створити комфортну обстановку і розслабитися навіть в найтриваліших і важких поїздках. Однак, встановлені на заводі пристрої часто не відповідають вимогам автовласників і з часом назріває логічне запитання яку магнітолу вибрати. Також з часом вони ламаються, і якщо вам потрібен ремонт автомобільної аудіосистеми, рекомендуємо  https://mak.lviv.ua/remont-audio-tehniky  На сьогоднішній день автомагнітоли представлені сотнями різних моделей від десятків виробників, володіють різними функціональними можливостями і знаходяться в широкому діапазоні цін, що істотно ускладнює вибір для покупця.

Першим пунктом вибору магнітоли є підбір магнітоли за типорозміром. На даний момент розрізняють два основних типорозміри – це 1 DIN і 2 DIN, які мають однакову ширину 18 см, але різними посадковими висотами – 5 і 10 см відповідно. Якщо у вашому автомобілі стояла компактна автомагнітола, то і вибирати необхідно серед «однодінових» пристроїв, якщо ж є можливість встановити «дводіновий» ресивер, то варто звернути увагу на нього. Ресивери 2 DIN більш функціональні, володіють великим екраном і часто замінюють відразу кілька пристроїв, наприклад, навігатор і систему огляду заднього виду, проте відрізняються більш високою ціною. Також, існують компромісні варіанти, такі як 1 DIN магнітола з висувним екраном і функціями великої 2 DIN магнітоли, і перехідні рамки, які заповнюють простір 2 DIN і дозволяють встановлювати компактну 1 DIN.

Після того, як ви визначилися з необхідним типорозміром, вибір магнітоли варто продовжувати з урахуванням її потужності, виду використовуваного носія інформації і додаткових функцій.

Потужність магнітоли – це один з найбільш важливих параметрів вибору. Від даного параметра залежить якість і максимальна гучність звуку – чим вища потужність, тим краще звучання в динаміках. Недорогі магнітоли, як правило, здатні видавати чесні 35 ВАТ на кожен динамік, чого цілком буде достатньо для штатної або недорогої автомобільної акустики, магнітоли середнього цінового сегмента вже потужніші і видають від 40 до 60 ват на кожен динамік, що дозволяє підключати вже більш якісну автомобільну акустику, але при цьому обходитися без придбання підсилювача.

Вид носія інформації – всі магнітоли на сьогоднішній день можна розділити на дві великі групи – CD/DVD і бездискові. Як виходить з назви – одні мають дисководом і здатні зчитувати музику або відео з компакт-дисків, інші ж в якості джерела інформації використовують або USB-флешки, або SD-картки. На сьогоднішній день вартість USB і SD накопичувачів істотно знизилася, а зручність використання – незрівнянно вище, ніж у випадку з дисковими пристроями, тому рекомендується зупинити свій вибір на бездискових або комбінованих моделях, які підтримують як компакт-диски, так і USB/SD – Накопичувачі. Також дуже хорошою перевагою магнітоли буде наявність AUX-входу, який дозволяє підключати за допомогою аудіо-кабелю мобільні телефони або портативні плеєри.

Дисплей – від розміру і роздільної здатності дисплея залежить якість зображення. Це в першу чергу стосується 2 DIN магнітол з кольоровими РК-дисплеями. Найчастіше, 1 DIN магнітоли володіють монохромними дисплеями, і в цьому випадку дуже важливо уточнювати чи є підтримка кириличних символів.

Радіоприймач – це невід’ємна частина будь-якої автомагнітоли. Якщо ви часто слухаєте радіо, то обов’язково зверніть увагу на параметр, що визначає кількість предустановок для FM і AM діапазону, а також про наявність функції RDS, яка відображає на екрані текстову інформацію від радіостанцій.

Додаткові функції – сучасні моделі головних пристроїв часто володіють різними додатковими функціями, такими як Bluetooth, пульт дистанційного керування, можливість окремого управління сабвуфером, підтримка Android/iOS-смартфонів, а також для 2 DIN магнітол: наявність GPS-модуля і навігації, TV-тюнера, підтримка 3G\4G-модемів, можливість підключення камер і багато інших, які розширюють можливості ресивера і підвищують комфорт використання.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!