Як обрати автобус: ряд важливих факторів

342

 

Якщо ви хочете купити автобус для підприємства, необхідно врахувати ряд важливих критеріїв. Для початку слід чітко визначитися з завданнями, які повинна вирішувати техніка. Як правило, автобуси купують для конкретного призначення в залежності від специфіки діяльності компанії: перевезення пасажирів в межах міста, за містом і на далекі відстані (подорож і туризм), обслуговування банкетів і весіль, ритуальні послуги тощо.

Купують автобуси і для корпоративного використання – виїздів на природу, транспортування працівників до місця роботи і назад. Досить часто автобуси також модифікують під пересувні лабораторії, переговорні або пункти харчування.

Міські. Призначені для перевезення людей в межах міста, тому повинні бути обладнані широкими дверима, розрахованими на часту експлуатацію (відкривання / закривання), зручними поручнями і низькими підніжками.

Міжміські (туристичні). Здійснюють перевезення пасажирів на середні та дальні відстані. Автобуси для міжміських перевезень оснащуються великими багажними відділеннями та комфортними кріслами, призначеними для тривалого перебування і відпочинку в положенні напівлежачи / лежачи.

Перонні. Використовуються для переміщення пасажирів в аеропортах, мають підвищену місткість. Деякі моделі обладнані спеціальними трапами для прямого попадання людей в літак.

Екскурсійні. Застосовуються для огляду культурних та історичних пам’яток. Відрізняються великими вікнами і високими стелями. Деякі моделі мають другий поверх у вигляді відкритого майданчика з сидіннями.

Шкільні. До таких транспортних засобів пред’являються особливі вимоги безпеки – наявність ременів, систем світло- і звукосігналізаціі, додаткових дзеркал для кращого огляду.

КРИТЕРІЇ ВИБОРУ АВТОБУСІВ

Функціональність. Залежить від частоти застосування та сфери використання. Особливо це стосується туристичних компаній, що надають послуги перевезення пасажирів. Вони повинні закуповувати техніку нових моделей, призначену для повного задоволення потреб пасажирів (кондиціонер, біотуалет і ін.). До того ж до автобусів, які перетинають кордони європейських держав, пред’являються високі вимоги екологічності (відповідність двигуна стандартам Євро-4, Євро-5).

Надійність. Чим більші відстані, на яких буде експлуатуватися автобус, тим надійніше він повинен бути. Наприклад, міський автобус при поломці завжди можна швидко перевезти в депо, а ось туристичний автобус повинен бути розрахований на тривале переміщення без зупинок і можливості ремонту.

Габарити. Безпосередньо залежать від специфіки діяльності компанії. Для міських і приміських перевезень пасажирів підійдуть нові моделі мікроавтобусів з високими стелями і автоматичними дверима. Великі державні перевізники можуть оснастити автопарк великовантажними міськими автобусами ПАЗ, НЕФАЗ, МАЗ, ЛІАЗ.

Комфорт. Важливий критерій, який визначає умови перебування людей в автобусі. Сюди входять оформлення і ергономічність салону (розташування поручнів, підніжок, конструкція і оббивка крісел, системи вентиляції, обігріву та ін.), А також особливості будови кузова моделі.

Престижність моделі. Є однією з умов підтримки позитивного іміджу компанії. Щодо поєднання ціна / престижність марки можна відзначити мікроавтобуси відомого італійського концерну Fiat. Вони відрізняються продуманим, легко впізнаваним дизайном, прийнятною вартістю і відмінними технічними характеристиками. Якщо ж йдеться про звичайні українські маршрутки, тут про престижність не йдеться. Тоді цілком підійде класичний Богдан. До речі, тут можна придбати запчастини на Богдан: https://avtoindustriya.com/zapchasti-avtobusy/zapchasti-bogdan-isuzu/

Додаткові опції. Залежать від цілей використання і контингенту пасажирів (туристи, міські пасажири, співробітники компанії, ділові партнери та ін.). Для екскурсійного автобуса необхідна наявність спеціального мікрофона і ефективної аудіосистеми, що дозволяє проводити цікаві екскурсійні огляди. Транспортні засоби, що здійснюють перевезення на далекі відстані, повинні бути обладнані біотуалетами, міні-холодильниками, вбудованими кухнями, LCD-телевізорами і місткими багажними відсіками (автобуси Higer, Setra і ЛІАЗ).

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!