Як обрати акваріум: поради для акваріумістів-початківців

Акваріуми бувають різних форм і розмірів, тому можуть з успіхом вписуватися в дизайн будь-якого домашнього інтер’єру. Традиційно, більшість акваріумів мають форму витягнутого прямокутника, але зустрічаються також куби, вертикальні прямокутники і панорамні акваріуми – всі вони спеціально адаптовані для тієї чи іншої обстановки.

Питома поверхня акваріума – це простір, де відбувається газовий обмін (вуглекислий газ перетворюється в кисень), а дно – це місце, де риби займають свої ділянки. Часто найбільш декоративні форми акваріумів мають відносно невелику питому поверхню. Хороший рух води і фільтрація можуть відшкодувати недолік площі питомої поверхні, а заміна територіальних видів риб на не територіальні зробить район дна вже не таким важливим з точки зору простору.  В цілому ж, в акваріумі витягнутому, широкому і невисокому можна містити більшу кількість живих істот, ніж у вузькому і глибокому.

Комерційні акваріуми https://zoocool.ua/akvariumy/ukraina-premium-komplekt/ майже завжди робляться зі скла, склеєного за допомогою силіконового герметика. Ці матеріали підходять для акваріумів об’ємом до 500 літрів – більші ємності рідко зустрічаються в акваріумній торгівлі. Поширений тип матеріалів і відносна простота виготовлення означають, що будь-який акуратний акваріуміст може самостійно виготовити скляний акваріум. У великих обсягів скляної залишається тільки передня частина акваріума, для склеювання якої використовується поліефірна смола або полімерний цемент. Саме з цих матеріалів виготовляються публічні акваріуми.

Які Акваріуми найкращі: скляні або акрилові? Це в значній мірі питання особистого вибору, бо у кожного з них є свої переваги. Зазвичай акрилові акваріуми краще в плані: міцності, герметичності, теплоізоляції, прозорості, легкості і транспортабельності. Невеликі пластмасові акваріуми також зручно використовувати в якості відсадників для розвідних або карантинних цілей. Більш того, з оргскла можна робити акваріуми найскладніших форм, які зі звичайного скла зробити практично неможливо. Найбільший недолік органічного скла полягає в тому, що воно легко дряпається, тому не можна чистити його скло за допомогою леза: тут краще використовувати неабразивні чистячі подушки/мочалки, тоді як водорості краще зішкрібати за допомогою пластмасових інструментів з гострими краями.

Скляні акваріуми – дешевші, і зустрічаються в безліч форм і розмірів, вони не дряпаються так само легко, як акрилові, і є більш довговічними.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал