Як напсправді складаються рейтинги онлайн-ігор

В інтернеті існують сотні сайтів, присвячених виключно онлайн-іграм. На більшості з них є власні рейтинги найпопулярніших онлайн-ігор. І всі ці рейтинги не схожі один на одного, з абсолютно різною розстановкою ігор з призових місць. Десь є не просто розстановка, а навіть власні цифрові оцінки по 10 і 100-бальною шкалою. Але що за експерти поставили такі оцінки, і які критерії якості враховувалися при цьому – цього ви не побачите і не почуєте, навіть якщо запитаєте авторів безпосередньо.

Якщо в оцінці одного користувача ігор сформувалися хоч якісь осудні авторитети у вигляді ігрових журналів і топових ігрових сайтів, то в сфері онлайн-ігор немає навіть цього. Все що ви побачите: незрозуміло звідки взяті цифри, від ніким не визнаних людей. До речі, любителям онлайн ігор рекомендуємо цей сайт https://bezdepozitu.com.ua/.

Цікаво дізнатися, як складаються такі рейтинги насправді? У більшості онлайн-ігор є партнерські програми, на яких можуть заробляти звичайні гравці. Працює це так: в гру перейшли за твоїм посиланням, з твого сайту – отримай кілька гривень або відсотки від оплачених гравцем грошей. При високому піару на цьому можна заробляти непогані гроші. Створення рейтингів – один із способів просування своїх реферальних посилань. Власник сайту просто збирає посилання зі всіляких ігор, перемішує їх, з закритими очима проставляє оцінки, і вуаля – рейтинг готовий. Саме так. Інакше просто неможливо пояснити ті результати, які ми бачимо в існуючих рейтингах онлайн-ігор. Більшість авторів таких сайтів і не гравці зовсім, а якісь SEO-шники або копірайтери, які навіть не бачили ні одну гру зі списку, але взяли і склали з них черговий топ.

Головне завдання рейтингів – орієнтувати гравців в безкрайньому океані існуючих ігор. А описувані вище сайти просто вивалюють на вас неструктуровану купу посилань. Копатися в них ще складніше, ніж в звичайних алфавітних списках ігор. Уважніше відносьтеся до незнайомих ігрових сайтів, не беріть на віру все, що там написано, в більшості випадків їх автори знають про іграх менше вашого.

 

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Звичайно, є серед цього свавілля і виключення. Найчастіше це не великі портали, а невеликі фанатські сайти від простих гравців, які дійсно розбираються в темі. Як відрізнити одне від іншого? Є дуже простий спосіб. Серед MMOPRG-ігор до сих пір найпопулярнішою залишається World of Warcraft. Ось вона то і служить індикатором того, що за рейтинг перед вами. У псевдорейтинги вона не потрапляє, тому що у неї немає партнерської програми, компанія Blizzard просуває її самостійно, причому досить успішно. Якщо немає цієї гри в рейтингу (або є, але не на перших позиціях), значить автор не хоче ознайомити вас з кращими проектами, а просто хоче заробити грошей. З тієї ж причини в рейтингах можуть бути відсутніми Linage 2, GTA Online, EVE Online і безліч інших цікавих ігор, які не використовують реферальную систему поширення.