Як готуватися до езофагогастродуоденоскопії

94

Езофагогастродуоденоскопія у медичному центрі “МІРА МЕД” відноситься до ендоскопічних методів дослідження (огляд внутрішніх органів за допомогою ендоскопів), при якому оглядаються верхні відділи шлунково-кишкового тракту: стравохід, шлунок і дванадцятипала кишка. З ротової порожнини їжа потрапляє в стравохід, по якій вона проходить в шлунок і далі в дванадцятипалу кишку.

Гастроскопію проводять лікарі-ендоскопісти, які пройшли спеціалізацію. За допомогою ендоскопа вони поставлять діагноз, а при необхідності проведуть лікувальні заходи.

Ендоскоп – це довга тонка гнучка трубка з об’єктивом на кінці. Керуючи ендоскопом, доктор може під контролем зору, безпечно, провести інструмент в верхні відділи травного тракту, щоб обережно дослідити його внутрішню поверхню.

Незалежно від причини, по якій Вам призначено дослідження, є важливі кроки, які Ви повинні зробити, щоб підготуватися і пройти процедуру. В першу чергу, обов’язково повідомте лікаря про те, які лікарські препарати приймаєте і про алергію на ліки, якщо вона у Вас є.

Також, лікар повинен знати про те, якими захворюваннями Ви страждаєте, на які треба звернути увагу перед процедурою.

Дуже важливим в підготовці до дослідження є те, що Ви не повинні приймати їжу протягом 8-10 годин перед гастроскопією. Їжа в шлунку ускладнить його огляд і постановку правильного діагнозу.

Гастроскопія проводиться в поліклініці або в стаціонарі в спеціально призначених для цього кабінетах.

Що очікувати під час гастроскопії?

Під час процедури буде зроблено все можливе, щоб Ви перенесли її якомога легше. За Вашим станом буде уважно стежити персонал кабінету.

Щоб знизити чутливість при ковтанні, Вам в горло побризкають розчином місцевого анестетика. Між зубами Вас попросять затиснути загубник, через який і проводиться ендоскоп. Вас попросять розслабити горло, потім зробити один ковток, під час якого лікар під контролем зору введе прилад у стравохід.

Після цього через прилад починають злегка подавати повітря, щоб розправити порожнину верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Під час дослідження ніщо Вам не повинно ускладнювати дихання, і боязнь деяких людей задихнутися абсолютно необгрунтована.

Доктор уважно розгляне внутрішню поверхню шлунка і при необхідності візьме шматочок слизової оболонки для подальшого дослідження (біопсія). Це теж безболісна процедура. Іноді, Вам можуть провести лікувальні заходи, наприклад, зупинка кровотечі з виразкової і видалення поліпа.

Які можливі ускладнення гастроскопії?

Роки довели, що гастроскопія є безпечною процедурою і ускладнення трапляються вкрай рідко.

Можливими ускладненнями є перфорація (прорив стінки органу), що вимагає хірургічного втручання, і кровотеча, що виникає в результаті пошкодження стінки органу або при маніпуляціях (біопсія, поліпектомія). Але ще раз обмовимося, що ускладнення малоймовірні.

Що очікувати після гастроскопії?

Звичайним явищем є неприємне відчуття в горлі протягом деякого часу після дослідження. Зазвичай воно зникає через добу і раніше.

Прокоментуєте?