Хто в домі тато? Порівнюємо круті смартфони 

Що спільного у флагманських смартфонів цього року? Величезні дисплеї без рамок, рекордно потужні процесори, величезна кількість камер, висока ціна. Але і багато відмінностей, за якими не відразу зрозумієш, чи варто за них доплачувати. Ми взяли смартфони, від відносно недорогих брендів, до варіантів «крутіше вже нікуди» і зараз розберемося, за який смартфон варто віддати мішок кровно зароблених грошей, а який потрібно ігнорувати як не найбільш вдалу модель.
На січневій виставці CES 2018 компанія Sony представила смартфони Sony Xperia XA2 і Xperia XA2 Ultra, а вже в березні пристрої були доступні в Україні. Саме час розібратися з тим, якими в поданні японського виробника повинні бути апарати середнього класу. Почнемо з більш компактної 5,2-дюймової моделі Sony Xperia XA2.
У комплекті поставки тільки найнеобхідніше. Разом зі смартфоном виробник пропонує компактний блок живлення (UCH20, 5В, 1,5А) і кабель довжиною 95 см.
При першому погляді на Sony Xperia XA2, відразу відзначаєш, що смартфон досить габаритний, як для пристрою з екраном діагоналлю 5,2 “- 142x70x9,7 мм при вазі в 171 г. корпус має металеву платформу. Передня панель цілком закрита захисним склом Corning Gorilla Glass, а ось задня кришка зроблена з пластику з матовим покриттям.
Зовні смартфони Sony все ще залишаються самобутніми. Комусь дуже подобається суворе оформлення пристроїв японського виробника, а хтось не сприймає незграбності форм. Але в чому розробникам Sony точно не відмовиш, так це в наявності власного стилю. Принаймні їх точно не звинуватиш в спробах сліпого копіювання вигляду апаратів з яблуком на кришці. Не беремося прогнозувати, чи з’явиться незабаром на екранах смартфонів Sony горезвісний «чубчик», але поки розробники компанії вільні йти своїм шляхом.
ASUS Zenfone 6, флагман тайванської компанії, вийшов в травні 2019 року і, як водиться у Асус, отримав одразу кілька характеристик в стилі «більше ні у кого немає». По-перше, це поворотна тильна камера, яка може розгортатися, щоб стати фронтальною і дозволяє робити знімки під різними кутами. По-друге, це єдиний флагман помірних розмірів з рекордно ємним акумулятором – на 5000. Є ще Huawei Mate 20 X, але він, як 7.2-дюймова лопата, дуже далекий від звичайних популярних смартфонів.
Huawei P30 Pro – можливо, взагалі останній флагман найсильнішого серед китайців виробника. Проте, один з кращих на ринку. Його родзинка – наявність не тільки трьох камер з різною фокусною відстанню, але і 5-кратний оптичний зум (без втрати якості) і навіть непоганий 50-кратний. Уже не без шкоди для якості, але знімки з навіть з таким збільшенням у смартфона виходять непогано, і ніхто поки цього не повторив. Загалом, знахідка для мобільного фотографа, але не дуже зрозуміло, чи кращий вибір для тих, кому у флагмані важлива не тільки камера.
Nokia теж змогла здивувати всіх в дисципліні «най-най», коли випустила Nokia 9 PureView – найбільш напханий тильними камерами смартфон. Камер на задній панелі тут цілих п’ять штук! І оптика Carl Zeiss, як в старі добрі фінські часи.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал