Еко-упаковка: альтернатива пластику

808

У структурі споживаних людиною в рік продуктів близько 13% припадає на частку упаковки. Для її виробництва використовується п’ята частина всіх вироблених пластмас, а масова повноцінна утилізація не налагоджена. Колосальні обсяги сміття, які скупчуються на величезних звалищах, змушують говорити про гостру проблему. Сьогодні близько 30% відходів за вагою і 50% за обсягом становлять різні пакувальні матеріали.
Свою відповідальність у вирішенні питання забруднення навколишнього середовища упаковкою розуміють багато світових компанії і бренди, серед яких Danone, Coca-Cola, Newton Running, Pepsi, Stonyfield Farm, Samsung та інші.
Перший, очевидний, шлях, яким пішов, наприклад, Danone, – це зменшення упаковки. Крім вкладу в захист навколишнього середовища, він дозволяє компанії знизити витрати, в тому числі, за рахунок зменшення транспортних витрат, а також відходів виробництва.
Другий шлях, більш витратний, – використання альтернативних матеріалів. Найбільш перспективним з них є папір https://ias.ua/katalog/pakety-bumazhnye-sashe, а також біорозкладаний пластик, який виготовляється на основі рослинної сировини (картоплі, буряка, кукурудзи і т.п.) з використанням біополімерів. Спеціальні добавки (полісахариди) прискорюють розпад макромолекули полімеру.
Основний попит на біоупаковку зосереджений в Західній Європі, яка споживає 40% загального обсягу і в Північній Америці, на частку якої припадає 37%.
Незважаючи на зростаючу популярність, біоупаковці поки складно скласти гідну конкуренцію традиційному пластику і потіснити його на ринку. Причина, з одного боку, фізико-механічні властивості і дешевизна традиційного матеріалу, з іншого боку, – відносно висока ціна екоупаковки, а також висока трудомісткість і технологічна складність виробництва. До недоліків біоупаковки також можна віднести підвищене поглинання вологи.
Проте, експерти пророкують для біо-упаковки високі темпи зростання, які в найближчі роки випередять темпи зростання ринку упаковки з пластику. Вони будуть підкріплюватися подорожчанням нафтопродуктів і підвищеним інтересом до проблем навколишнього середовища з боку суспільства.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!