Декілька слів про майнінг криптовалюти

 

Суть майнінгу  (від слова mining – видобуток) – створення криптомонет за спеціальним алгоритмом. На комп’ютері генерується унікальний набір даних (або блок), який підтверджує достовірність платіжних транзакцій. Блок складається з хешу заголовка попереднього блоку, хешу транзакцій і випадкового числа. Ланцюг, що містить всі транзакції, називається блокчейн.

За кожен знайдений блок є нагорода. У різних валют вона різна. Наприклад, у найстарішої і дорогої криптовалюти – біткойнов (Bitcoin, BTC) – вона зменшується в два рази кожні чотири роки. З 2016 нагорода становить 12,5 BTC (близько 32 тисяч доларів), в 2020 році відбудеться її наступне зменшення. Нагорода за блок ефіріума (Ethereum, ETH) – 5 ETH (приблизно 1 540 доларів).

Що таке хмарний майнінг? Це вкладення коштів у придбання або оренду обладнання, необхідного для видобутку криптовалюти. Фізично воно буде знаходитися не у вас вдома. Налаштування, підключення і обслуговування бере на себе спеціально створений сервіс.

Успішність майнінгу залежить від обчислювальних потужностей комп’ютера, який є у майнера. Чим більше, тим вище ймовірність отримати нагороду.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Ставлення до криптовалюти поки неоднозначне, хоча їх ліквідність (простота звернення до «живих» грошей – гривні, долари і так далі) зараз дуже висока. Купити біткойн можна на цьому сайті.

Дізнатися, за скільки окупляться витрати на створення власної ферми, дуже складно. Це залежить від курсу криптовалюти, зростаючої складності її видобутку.

В цілому розрахунки, зроблені на сьогоднішній день, показують, що обладнання вартістю близько тисячі доларів може окупитися за півроку-рік. Якщо вкласти в створення ферм 3 000-5 000 доларів, прибуток, можливо, складе 50 і більше доларів в день. Але ці дані можуть кардинально змінитися (особливо з урахуванням зростання числа шахраїв).

Для розрахунку прибутковості майнінгу можна скористатися онлайн-калькулятором.

Деякі експерти вважають, що Майнінг можна розглядати як можливість отримання невеликого додаткового доходу, але не як спосіб швидкого і вірного збагачення. Сприймайте це як збір золотого пилу, а не золотих самородків.

Таким чином, ризикувати чи ні, кожен вирішує сам.