Будуємо лазню: поради від експертів

Для повноцінного відпочинку на дачі і оздоровлення всієї сім’ї просто необхідна наявність лазні. Покупцеві пропонують варіанти будь-який смак: баню-бочку, баню-російську хату з бруса, каркасну і т. д.
За статистикою близько 80% загорянь трапляється через неправильну роботу котлів. Найчастіше причиною служить безграмотна установка димоходів. Довірте цю справу професіоналам.
Котел для лазні можна зробити самостійно: зварити з листового заліза. Можна купити готовий, наприклад тут https://voltar.com.ua/shop/pechi-dlia-bani-i-sauny/
При самостійному зведенні лазні найчастіше використовують профільований брус. Створити проект можна на будь-який смак, будова може бути двоповерховою і мати мансарду.
Капітальна споруда з цього матеріалу обов’язково дасть усадку, буде потрібен час, щоб завершити обробку. Для обробки парної застосовують осику або липу, але ні в якому разі не хвойні породи дерев. Так, під впливом високої температури на поверхні хвойних утворюється смола, яка при попаданні на шкіру призводить до опіку. Печі для бані можна придбати тут
Останнім часом багато дачників активно застосовують каркасну технологію при будівництві таких об’єктів. Ці споруди будуються швидко, не дають усадку, але їх особливість полягає в швидкій віддачі тепла: розтоплена лазня швидко охолоджується.
Для зведення лазень використовують і інші матеріали: колоди, цеглу, арболіт, пінобетон, газобетон і шлакоблок.
Фундамент залежить від ваги споруди та від структури грунту, на якій планується побудувати лазню. Найпростіші у виконанні і найменш витратні типи – плитковий і стрічковий фундамент. Більш складні і дорогі – стовпчастий і фундамент.
Підлоги в парній і помивочній виконують з двох рівнів. Перший роблять з бетону, що має ухил до зливу. Другий – звичайна чистова підлога з дощок з зазорами для спуску води. Замість класичних дерев’яних підлог зараз частіше використовують керамограніт або кахельну плитку.
Яку баню ви б не будували, важливо передбачити проведення гідроізоляції, обробити антисептиком перекриття.
 

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал