Більярд: його різновиди і особливості

Більярд – красива інтелектуальна гра, що має безліч різновидів.
Російський більярд – різновид світового лузного більярду, що вимагає від гравця великого напруження фізичних і духовних сил, високої майстерності, витримки і витривалості. Гарний вибір товарів для більярду є на цьому сайті: https://ukrbilliard.com.ua/
Російський більярд значно «суворіший» своїх зарубіжних побратимів. Ігри російському більярді ведуться шістнадцятьма порівняно великими кулями, п’ятнадцять з яких мають номери з першого по п’ятнадцятий, а шістнадцята куля відрізняється від них особливою розміткою або кольором (як правило, жовтим або бордовим).
Лузи російського більярду набагато вужчі, ніж, наприклад, у снукері або в пулі. Вони вимагають від гравця високої точності попадання. Розміри столів коливаються в досить широкому діапазоні – від 6 до 12 футів. Однак класичним все-таки вважається 12-футовий варіант.
Пул – американський лузний більярд, характерними особливостями якого є невеликі столи (від 4,5 до 9 футів), досить великі лузи і 16 невеликих різнокольорових куль, які мають закочуватися в лузи за певними правилами. Ігри на пулі дуже динамічні, зовні прості, але дуже видовищні. Партії майстрів тривають буквально хвилини, що відповідає комерційному духу американського більярду. Пул почав поширюватися по світу на рубежі XIX-XX століть стрімкими темпами, чому в чималому ступені сприяла реклама романтичного способу життя, призових фондів і доходів самих процвітаючих «пулістів» -більярдистів, а пізніше – вихід на екрани яскравих і захоплюючих фільмів про майстрів пулу.
Снукер – англійський більярд, якому віддають перевагу в Великобританії і країнах Британської Співдружності. Характерні особливості снукера: досить великі столи (від 6 до 12 футів), порівняно великі лузи і маленькі різнокольорові кулі. Гра ведеться за складними правилами двадцятьма двома кулями, з яких – п’ятнадцять червоних і сім різнокольорових (різного номіналу). Без істотних змін правила гри в снукер залишалися десятки років, підтверджуючи думку про здоровий консерватизм англійців. Гра вимагає від гравців першокласної техніки, розважливості і високого інтелекту
 

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал