Автозапчастини з Китаю: міфи і реальність

В епоху всесвітньої глобалізації продукція проектується в одному кінці світу, а виробляється – в іншому. І якщо, наприклад, для поставок на конвеєр автовиробника питання країни-виробника другорядне, то на ринку запчастин Avtopro.ua цьому як і раніше приділяється особлива увага.

Як же так сталося? Справа в тому, що великі автоконцерни рахують економіку виробництва і намагаються максимально її оптимізувати. При цьому особлива увага приділяється контролю. Адже для автовиробника втрати від неякісної деталі можуть бути колосальними. Саме тому вимоги до обладнання та системи контролю – найжорсткіші. Таким чином, отримавши необхідні умови виробництва, автогіганти спокійно розміщують замовлення в Китаї.

На китайських заводах виробляють і запчастини для ринку старих автомобілів. Чи відрізняються при цьому деталі від оригінальних? Можуть відрізнятися, а можуть і ні. Адже компанії-постачальники для «афтермаркета», що розміщують замовлення на виробництві, формують свої вимоги до матеріалів, обладнання та контролю якості. Тому вирішальним фактором є вимоги компанії-постачальника, які, як правило, повністю збігаються зі стандартами автовиробника. Розміщення виробництва в Китаї економічно вигідно, і найбільші постачальники запчастин виробляють компоненти на заводах в Піднебесній.

У боротьбі за замовлення китайські заводи конкурують між собою, отримують сертифікати за міжнародною системою стандартів ISO, і навіть впроваджують систему бережливого виробництва, яку свого часу розробила компанія «Тойота». Кожен завод має свій випробувальний центр, де відбуваються ресурсні випробування і контроль якості продукції, що виготовляється.

А що ж пересічні покупці? Тут панують консерватизм і стереотипи, а фраза «китайська запчастина» сприймається негативно. Світові постачальники запчастин йдуть на поводу у споживачів і змушені вигадувати «дипломатичні» маркування для своєї продукції: «вироблено під контролем Німеччини, Італії, Японії» і т. Д. Така позиція зрозуміла. Якщо є постачальник комплектуючих, який ретельно стежить за якістю своєї продукції, то навіщо розбурхувати покупця зайвою інформацією.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

На ділі ж виявляється, що будь-яка запчастина, вироблена з якісних матеріалів, з дотриманням технології і під пильним контролем, буде повністю відповідати заявленим характеристикам. І неважливо, в якій країні вона зроблена.