Автоломбард. Як це працює?

 

У житті будь-якої людини може виникнути ситуація, коли буде потрібна велика сума готівки. Найнеприємніше полягає в тому, що ситуація може виникнути раптово. Простіше кажучи, звертатися в банк за кредитом і чекати схвалення заявки просто не буде часу. До того ж банки все частіше і частіше відмовляють у кредитах позичальникам, які одного разу допустили невелике прострочення.

На цьому грунті, широку поширеність отримали автоломбарди. Для багатьох клієнтів з не дуже гарною кредитною історією – автомобільний ломбард – це простий і швидкий спосіб отримання кредиту, причому під досить гуманні відсотки. Немає нічого дивного в тому, що їхні послуги стають все популярнішими.

Як правило Автоломбарди надають своїм клієнтам кредит двох типів:

Готівкові під заставу автомобіля з постановкою на стоянку і без стоянки (під заставу ПТС).

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Процентна ставка по позиці з постановкою авто на стоянку, в середньому по Україні, становить в районі 3-4% в місяць. За позикою без стоянки під заставу ПТС – ставка трохи вища, і починається від 6% в місяць. Відбувається це тому, що присутні певні ризики: аварії, пошкодження автомобіля, продаж авто на запчастини, вивезення авто для продажу в найближчі країни (як правило в СНД) і т.д. і т.п.

Основні переваги автоломбарду полягають в наступному:

– швидке оформлення і не менш швидка видача готівки (до півгодини);

– мінімальні вимоги до необхідних документів – паспорт та документ про реєстрацію вашого автомобіля;

– відсутність необхідності надавати поручителів, документи, що підтверджують доходи та інші довідки, які зазвичай запитує банк.

Як відбувається реєстрація застави в автоломбарді?

Недобросовісні автоломбарди можуть примусити клієнта підписати договір купівлі-продажу авто і зняти підписання договору на відео. На додаток до “купівлі” є доп. угода на право зворотного викупу автомобіля. Як правило, більшість позичальників, які перебувають у важкій фінансовій ситуації, погоджуються на підписання цих документів.

“Білі” автоломбарди працюють за іншою схемою, яка передбачає укладення договору позики та застави автомобіля з подальшою реєстрацією останнього в реєстрі застав рухомого майна через нотаріуса. Це більш безпечний спосіб для позичальника.

Оформлення заявки на сайті автоломбарду – це перший етап взаємодії клієнта з автоломбардом. На основі інформації, зазначеної у формі заявки, фахівцями компанії проводиться попередня оцінка автомобіля і визначення розміру позики.

Наступний крок – відвідування офісу. Тут оцінка авто проводиться остаточно, після чого укладається договір кредитування. Справа за малим – отримати готівку.

Подібний підхід дає можливість реалізувати головну перевагу автоломбарду – оперативність отримання кредиту. Але це не єдина перевага щодо банківського кредиту. Автоломбардом не розглядається кредитна історія користувача, яка в ряді випадків може стати непереборною перешкодою для отримання позики. Відсоток по кредиту не набагато перевершує банківський і непорівнянний з умовами, які пропонують МФО. Офіційне оформлення договору в рамках чинного законодавства дозволяє уникнути цілого ряду проблем, що виникають при отриманні кредиту іншими способами.