Павло Кущ. «МобіліZомбація, або Дещо про кремлівські нормативи ГТО»

932

Інструктор-пропагандист вже нівроку втомився. Та й у голові «шумєл камиш» після вчорашніх посиденьок із курсантами. Проте, поволі ковтаючи воду, змушений був вислуховувати маячню відмінників ідеологічних курсів. Точніше, спершу він ставив запитання, вірні відповіді на які гарантували цим йолопам золотий значок ГТО першого ступеня.

– Що таке синьо-жовтий прапор? – почав для розминки.

– Це одна з великих образ і загроз для Росії, – завчено відчеканив черговий бовдур. – Під цим прапором Росію тіпа дуже хотіли знищити якийсь Пітлюра, а потім Бендера – цей тип взагалі разом із німцями у 1941-му дійшов аж до нашої Москви і намагався її спалити. Тому всі, хто зараз під цим прапором, це тіпа наші вороги і їх всіх треба безжально карати і вбивати.

– Що таке тіпа спеціальна операція, яку ми вимушені були почати на Україні? – не забарилося наступне запитання.

– Київська хунта, підбурювана США, НАТО, англосаксами та іншою підступною Європою, запланувала віроломний напад на Росію. Тіпа вони, гади, спеціально дочекалися, поки наші 150 і більше тисяч військ зібралися на кордоні. Хотіли напасти, аби провести тіпа бліц-криг. Ну розгромити непереможну армію РФ за один чи два дні. І тут їм гоп-стоп! Не на того напали! Бо нас усіх, як завжди, врятувала геніальна мудрість і пильність Верховного головнокомандувача росіян та нормальних народів! Він відразу прийняв тіпа рятівне рішення – вдарити першими і розбити укрів. Щоб, значить, на їх території. Хоча…  Ця ж територія колись тіпа була нашою і знову повернеться нам.

– Як розуміти головне завдання операції – денацифікація?

Бовдур, аж зітхнув з полегшенням, радіючи черговому легенькому запитанню.

– Знищити всіх українців і заодно всю «нєзалєжну», з якою носиться увесь світ! Бо вони розмовляють мовою, якої тіпа насправді ніколи не було і немає. І живуть вони під отим ворожим прапором. І України не було, аж поки її помилково не створив на нашу голову товариш Ленін… Та провівши, значить, де-на-ци-фі-ка-ка-цію (він позирав на долоню-шпаргалку, де записав цей важкий термін), ми цю помилку той … Виправимо! І повбиваємо всіх українських фашистів, які тіпа  хотіли підло атакувати дуже миролюбних сусідів Росію та Білорусь. А ще вони, могли завоювати навіть дружній нам Китай, який тепер ми також будемо героїчно захищати.

– А демілітаризація?

– В смислі? – спершу розгубився. Та потім згадав рятівні рядки з посібника.

– Ми повинні тіпа нещадно розбити всі націоналістичні та інші батальйони «Азов», «Донбас» чи «Правий сектор», які ховаються у житлових кварталах, школах, дитсадках, пологових будинках, театрах, церквах, птахофабриках, на вокзалах і, значить, скрізь. Також нам позаріз треба знайти ядерну та хімічну зброю укрів, а ще секретні лабораторії для бактерій. Бо тіпа там нацики заражають птахів, мух, комарів та всіх комах і поширюють, нелюди, на Росію та її керівників коронавірус, шизофренію, дебілізм, параною та всякі епідемії чи хвороби.

Інструктор не заперечував. Проте не втримався і «на коня» задав дещо складніше запитання.

– А що буде означати, якщо раптом наша тіпа терор… спеціальна операція триватиме не пару днів і навіть не пару тижнів?

Лобур меланхолійно знизав плечима, пробурмотів під ніс: «В смислє?..» але знову знайшов завчену відповідь.

– Та що? Буде значите тільки одне! Те, що наш геніальний Верховний головнокомандувач, найвеличніший політик ХХІ і всіх наступних століть, тіпа справжній дійсний Президент всього світу ніколи не помиляється! Адже він передбачливо попередив, що Україна буквально нашпигована базами НАТО, сучасною зброєю та арміями антиросійських найманців звідусіль. Це що виходить? Що ми наодинці мужньо воюємо з Європою, США, НАТО та з усім світом. Та, як завжди, тіпа переможемо, бо можем повторіть!.. Тіпа наше діло праве! Бо наши дєди воєвалі…

– Стоп! Фільтруй базар!.. Тьху! Досить, кажу! – незграбно спинив його інструктор. – Заслуговуєш на золотий знак «ГТО» першого ступеня. Йди собі!

І крикнув у коридор: – Наступний!

 

Борони, Всевишній, від російської «оборони»!..

… Згоден. Уважний читач, має всі підстави запитати: а до чого тут фізкультурно-спортивний комплекс ГТО з часів СРСР? До того, що реальність зараз така, що згадана абревіатура у сусідній агресивній державі має інші ознаки і тлумачення: Готовий до Терористичної Операції. Та все по порядку.

Люди старшого покоління мають пам’ятати, що владна радянська пропаганда постійно готувала їх до війни з лютими ворогами: змалечку і до самої старості. Зокрема в СРСР використовувалися навіть на перший погляд невинні програми розвитку фізкультури та спорту. Ті ж БГТО (Будь готовий до труда і оборони), а пізніше ГТО. Тобто вже готовий. А ключове слово – до оборони.

Російська пропаганда, не секрет, є навіть не примітивною калькою ідеологічних зразків радянщини, а її незграбним карикатурним мавпуванням. Тим більш, що й плюгавий лідер Кремля публічно вчить підлеглих, що злодійський метод «цап-царап» – найбільш креативний, підходящий і традиційний для всієї нації. Тієї, яка навіть назву країни та чужу історію запозичила.

Спершу комплекс ГТО не зовсім витримав випробування часом. Бо на СРСР, попри шалену  в ному підготовку до оборони, ніхто так і не напав і тому захищатися не було від кого. Щоправда, кремлівські старці вирішили «пообороняти» Афганістан. Мобілізомбуючи людей ідеологічною догмою про «інтернаціональний обов’язок», у чужій країні згубили півтора десятка тисяч життів молодих людей. Це окрім великої кількості скалічених фізично та морально чи зниклих безвісти «інтернаціоналістів».

Та наприкінці 90-х – початку 2000-х років комплекс ГТО набув нового значення. Сіренький миршавий чоловічок, набираючи керівної вади та сумнівної репутації «залізної руки», дав наказ про початок потужної потворної мобілізомбації населення. Зокрема росіян спершу почали лякати чеченськими терористами, закликаючи воювати з ними.

Що? Не всі цьому повірили? А якщо висадити в повітря кілька житлових будинків у деяких містах РФ і звернути це на чеченців?.. Тобто якраз відтоді нова абревіатура ГТО отримала від старої нове і лиховісне тлумачення: Готовий до Терористичної Операції. Бо друга чеченська війна мала всі ознаки масштабного терористичного божевілля з обох сторін. Тільки й того, що росіяни нападали, а чеченці захищалися.

З горем пополам «розібравшись» з чеченцями, войовничий лідер Кремля, змушений був згадати значення терміну «Піррова перемога». І щоб уникнути у майбутньому подібних «успіхів», рівнозначних поразці, оголосив ще потужнішу, всюдисущу і значно огиднішу, потворнішу та токсичну мобілізомбацію росіян. Даруйте за банальність, з усіх прасок пропагандисти почали ідеологічно тероризувати людей начебто злими намірами підступних ворогів і реальністю їх нападів на РФ не сьогодні так завтра вже точно.

Їй-бо, з дня у день, з року в рік, ковтаючи токсичну пропаганду, пересічному росіянину спершу було трохи аж трохи ніяково за власну наївність і недалекоглядність. Адже він їв, пив, спав і навіть гадки не знав, що в цей час сила-силенна ворогів вже дивляться на нього, горопаху, крізь приціли і готують смертоносні набої. Жах! Бо якщо, відімкнути залишки розуму і повірити щоденним розповідям владних газет, радіо та телебачення, у всьому світі вишикувалася довга черга з ворожих держав, у яким кортить напасти на РФ. Тут і країни Європи, і Азії, і, звісно, США, і блок НАТО, і навіть недавні сусідні республіки, а нині суверенні держави, серед яких Грузія, Україна тощо.

Ще їм втовкмачували, що згадане горе-не біда. Чому? Та тому, що у державі є дуже пильний лідер, якого не проведеш! Він, там у Кремлі, знемагаючи від нервового напруження, зумів розкусити агресивні наміри недругів і ворогів та закликав росіян до оборони Росії -«матушки».

До речі, про напад. Російські пропагандисти вже аж охрипли від повідомлень про агресію проти Росії-фортеці, проте ворог чогось все не розпочинав давно очікуваний штурм. Деякі недовірливі небораки навіть почали чухати потилиці: чому так? Та з подібними «внутрішніми ворогами», які поставили під сумнів передбачливість «самого», розмова коротка. Їх запроторили до буцегарні, де назавжди відучили задавати «антидержавні» запитання не тільки вголос, а навіть подумки.

А іншим занадто «розумним» популярно пояснили наступне. По-перше, оті лихі вороги, підступно виношують підступні плани, дужче й дужче брязкотять потужною зброєю, але навіть всі гуртом бояться однієї РФ. А, по-друге, напад поки неможливий, бо всі агресори, кожен з яких бажає першим напасти на «матушку», так скупчилися на кордонах, що навіть створили банальну пробку. І начебто завдяки цьому росіяни отримали чергову коротку передишку і можливість краще підготуватися до оборони і знищення ворогів.

Якщо в російській тайзі не виявилося тигра

Відтоді російська пропаганда геть знавісніла! Брутально спекулюючи темою лже-патріотизму, ідеологія Кремля та його головного геополітика міцно вбивала в голови людей насамперед не любов до Росії, що є абсолютно нормальним явищем, а лють, ненависть та агресію до інших країн  світу чи її людей. І до «чорного списку» у першу чергу закономірно потрапила «улюблена» диктатором-параноїком Україна.

«Нацисти», «фашисти», «бендеровці», «русофоби», «карателі», «загарбники», «Правий сектор», «Азов»…  Це дуже куций перелік ярликів, які кремлівська пропаганда навішала на українців в ході тривалого ідеологічного наступу ГТО на своє населення. І саме завдяки потужній потворній дезінформації та гидкій брехні, розпочалася й відбулася терористична операція по загарбанню РФ українського Криму.

Не секрет, у Кремлі чітко розуміли, що вони діють, як геополітичні терористи. Тому там свідомо приховували і маскували присутність та активні дії ФСБ та підрозділів ЗС РФ. Пропаганда верещала про начебто «зелених чоловічків», а сам московський ініціатор терористичної операції, підтверджуючи репутацію аморальної і цинічної істоти, публічно на весь світ відхрещувався від участі регулярних російських військ та найманців у анексії півострова.

Так само це владне брехло белькотало: «Іхтамнєт…» під час загарбання і окупації частини території Донбасу. Перекладаючи з безнадійно хворої голови на здорову, так само каламутили воду й російські пропагандисти: вживаючи термін «громадянська війна», маскували ним масштабну антиукраїнську терористичну операцію «руська весна». До речі, у це важко повірити, та від цієї зловісної «весняної» назви лютий зимовий мороз досі сковує душі насамперед етнічних росіян чи українців Донбасу, які вільно розмовляли російською. Як чому? Бо вони складають переважну більшість людей, які загинули чи отримали поранення після того, як у 2014 році озброєні путінці взялися їх «захищати».

Утім, то був тільки початок. Бо відчувши кров, кремлівський владний маніяк дав наказ пропагандистам мобізомбувати озброєну російську орду до нового нападу. Тепер вже на всю Україну, жителів яких рашисти буцімто вирішили «захищати» від «нациків».

Цього разу вони були відвертіші. Віроломну лютневу люту агресію проти сусідньої держави вони вже не звали «російською зимою». Масштабну терористичну операцію лукаво прозвали «спеціальною». І, на жаль, подальші трагічні події в Бучі, Ірпені, Маріуполі, Харкові та у багатьох інших українських містах, селищах і селах, засвідчили, що сюди увірвалися справді кваліфіковані «спеціалісти» – відмінники ідеологічного комплексу ГТО, головорізи, садисти і нелюди. Ці людиноподібні звірі своєю жорстокістю підтвердили: вони отримали від лідерів держави-агресора важливе і водночас спеціальне завдання – безжально катувати і знищувати всіх-всіх українців, яких зустрінуть на своєму шляху. А тим часом у Кремлі по гарячих слідах жахливих воєнних злочинів, від яких здригнувся весь цивілізований світ, вже навіть встигли заохотити путінських вбивць, катів, гвалтівників і мародерів. Днями верховний рашистський параноїк особисто відзначив один із підрозділів катів, причетний до різанини в Бучі, почесним званням «гвардійський».

…Древня східна мудрість каже: коли у джунглях немає тигра, ватажком стає мавпа. А сучасна історія підтверджує, що таке можливе не тільки у джунглях чи тайзі, а й у окремо взятій великій державі. І, погодьмося, тоді, на початку 2000-хроків, не стало великою несподіванкою, що нічим не примітний сіренький чоловічок із спецслужб, позбавлений управлінського досвіду, основою державної політики обрав примітивне мавпування. Власне, нічого поганого тут начебто й немає, бо це нормально вивчати і використовувати позитивний досвід розвинених країн Європи чи світу. Але трагедією для всіх стало те, що ця нікчема із низкою комплексів і образ та ще й зі збоченим сприйняттям дійсності, почала мавпувати і запозичувати виключно все аморальне, антилюдське і злочинне зокрема з історії сталінського СРСР чи гітлерівської Німеччини. Тут і культ особи, і жорстока диктатура, і переслідування та розправа з опонентами, і тотальна брехлива пропаганда, і вторгнення до сусідніх країн та анексія «ісконно рускіх» територій, і фашистська символіка, приміром Z, якою свого часу нацисти маркували у концтаборах «Zону Zнищення», і нарешті ведення воєн не умінням, а виключно великим числом загиблих, попередньо одурманених мобіліzомбованих жителів джунглів-імперії.

Утім, як колись писав-заповідав Павло Тичина?

Та нехай собі як знають

Божеволіють конають –

Нам своє робить.

І далі за текстом, де закликом до дії залишаються найбільш актуальні слова поета: «Будем, будем бить!»

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!